UROCZYSTOŚCI SZKOLNE


 
15 LISTOPADA - NOC W SZKOLE
 

Za nami pierwsza „nocka w szkole”. W piątkowy wieczór budynek naszej szkoły, inaczej niż na co dzień, nie okrył się mrokiem i ciszą, lecz rozbrzmiewał gwarem wesołych rozmów. A to dzięki inicjatywie uczniów: Marysi Matusiak, Nadii Olewnik, Adama Kurczewskiego i Bartosza Wyrębkowskiego.

Dzięki „nocce w szkole”, szkoła już nie będzie kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą, przecież miło jest czasem oderwać się od szkolnych podręczników. Podczas „nocki w szkole” dzieci zobaczyły szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce,
a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w domowych kapciach i pidżamach pomogło potraktować szkołę jak „drugi dom”. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas.

Nockę w szkole spędzili uczniowie klas VI, VII i VIII, którzy odpowiednio przygotowani (wyposażeni w poduszki, śpiwory, zapasy żywności) w mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia wzięli udział w tej „niezapomnianej nocy”, na którą przygotowano wiele atrakcji. Były podchody, gry i wspólne zabawy, kolacja, tańce integracyjne oraz seans filmowy.

Noc w szkole była okazją do umocnienia więzi koleżeńskich, lepszego poznania się oraz rozwijania samodzielności. Nocnym szeptom, śmiechom i żartom nie było końca. Wszyscy bawili się wspaniale a rano uczniowie spakowali się, zadbali o pozostawienie pomieszczeń w czystości i porządku. Z wielkim smutkiem, że to już koniec zabawy, ale i z nadzieją, że to nie ostatnia taka noc w szkole udali się do domów.

Jako nauczyciele i wychowawcy mamy za zadanie rozbudzać w dzieciach ciekawość, kreatywność oraz sprawiać tym samym radość. Chcemy także zachęcić do przychodzenia i przebywania w szkole z przyjemnością, bez poczucia przymusu. Noc w szkole to cenna inicjatywa, która powoduje, że szkoła wcale nie musi być nudna. Wzajemna integracja, miło spędzony czas oraz wspomnienia pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. To był dla wszystkich dobry czas.