SPORT W NASZEJ SZKOLE


 
20 WRZEŚNIA - JESIENNY BIEG PRZEŁAJOWY NA MAZOWSZU
   

Już po raz dziewiętnasty Uczniowski Klub Sportowy „Atleta” i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie zorganizowali Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu. Zawody odbyły się 20 września 2018 roku na boisku za przedszkolem i ulicach pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych.

Bieg propaguje sport i profilaktykę oraz promuje gminę Radzanowo, powiat płocki i województwo mazowieckie. Cele sportowe to głównie popularyzacja lekkiej atletyki w środowisku młodzieży szkolnej i upowszechnianie sportu rekreacyjnego oraz rywalizacja drużynowa szkół podstawowych i gimnazjalnych w kategoriach chłopców i dziewcząt.

W biegach uczestniczyli uczniowie i uczennice szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli (klas „zero”) z gminy Radzanowo i okolicznych gmin i powiatów oraz inne chętne osoby. Byli to uczniowie ze Szkół Podstawowych z: Bodzanowa, Bulkowa, Nowego Miszewa, Radzanowa, Ciesiel, Rogozina i SP 13 z Płocka.

W czasie biegów nad porządkiem czuwało kilkunastu sędziów na trasach oraz na boisku – na starcie, mecie i w biurze zawodów. Byli to nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Radzanowie.        

Z naszej szkoły opiekunami uczniów z klas II - VII byli: p. M. Martynowska, p. M. Golat, p. P. Bogiel. 

             Dla zwycięzców indywidualnych były medale, dyplomy i koszulki sportowe z logo biegu oraz statuetka dla zdobywcy I miejsca. Najlepsze wyniki z naszej szkoły uzyskali:

Natalia Szypszak Va 1miejsce

Jakub Szulc IVa 1 miejsce

Kuba Fabianowicz Vb 4 miejsce

Szymon Zygmuntowicz VII 7 miejsce

Julia Szulc Vb 7 miejsce

Magdalena Oziemkowska IIa 8 miejsce

Julia Łukasiewicz III 9 miejsce

Zuzanna Cegiełka VII 9 miejsce

Adam Kurczewski VII 10 miejsce

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!