WYCIECZKI


 
KARKONOSZE, PRAGA, SKALNE MIASTO - 12.06.18 r. - 14.06.18 r.
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

 
TORUŃ - 06.06.2018 r.
 

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Nowym Miszewie pod opieką p. D. Tumalskiej, p. M. Antczak, p. M. Kasprzyckiej, p. H. Maliszewskiej i p. G. Tomasik wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Torunia. Przy wspaniałej pogodzie i w doskonałych humorach wyruszyliśmy w drogę o godz. 800.

Po drodze oglądaliśmy Petrochemię w Płocku, przejeżdżaliśmy przez miejscowość Kikół, naszym oczom ukazało się piękne jezioro Kikolskie. Przejeżdżając przez ziemię chełmińską dotarliśmy do Torunia. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto
w Toruniu
. Tam dzieci mogły zakupić piękne pamiątki. Następnie udaliśmy się do piernikarni, gdzie uczniowie własnoręcznie wypiekali dekoracyjne pierniki.

Na koniec wycieczki zwiedziliśmy forty w Toruniu. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał dzieciom historię owych fortów. Przechodziliśmy ciemnymi labiryntami. Przewodnik razem z dwoma uczniami, którzy mieli w rękach pochodnie prowadził naszą wycieczkę. Dzieci były zachwycone pobytem w tak ciekawym miejscu.

Przed odjazdem zjedliśmy pyszny obiad i w doskonałych humorach udaliśmy się w drogę powrotną. Na miejsce przybyliśmy o godz. 2000. Uczniowie zostali odebrani przez rodziców. Mamy nadzieję, ze kiedyś jeszcze na taką wycieczkę się wybierzemy, ponieważ Toruń jest pięknym i zabytkowym miastem, w którym można wiele zobaczyć.
 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
ZOO W PŁOCKU - 25.05.2018 r.
 

„Ogród Zoologiczny w Płocku to wyjątkowe miejsce,

 gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami”

 

Piątkowe popołudnie 25 maja 2018r. było wyjątkowe. Mali odkrywcy przyrody – członkowie koła LOP udali się na spotkanie ze słoniami, fokami i innymi zwierzętami, które zamieszkują płockie ZOO. Podczas spaceru alejkami ogrodu połączonego ze zwiedzaniem ekspozycji znalazł się czas na chwilę odpoczynku, mini - plac zabaw oraz podziwianie malowniczych widoków terenu nad Wisłą.

Pobyt w ZOO okazał się wspaniałym przeżyciem i atrakcyjną, żywą lekcją przyrody, dostarczył dzieciom interesujących ciekawostek o zwierzętach i umożliwił ich obserwacje w  naturalnych środowiskach. Nie zabrakło też dodatkowych emocji i wrażeń - ciemne chmury, które zgromadziły się nad nami pokropiły nas ulewnym deszczem z gradem.

W drodze powrotnej gościliśmy w Mc Donalds. Pełni wspomnień, które na długo pozostaną w naszej pamięci wróciliśmy do swoich domów.

 
   
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   

 
SZKOŁA MUZYCZNA W PŁOCKU - 09.04.2018 r.
 

9 kwietnia 2018 r. w Szkole Muzycznej w Płocku grupa uczniów z gimnazjum i szkoły podstawowej uczestniczyła w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt. „Jak cię widzą, tak cię piszą”.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
WARSZAWA - 28.02.2018 r.
 

28.02.18 r. uczniowie klas I - IV naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Hanna Maliszewska, p. Agnieszka Belka, p. Marzenna Antczak, p. Grażyna Tomasik, p. Magdalena Kasprzycka.

W Warszawie dzieci obejrzały 3 edycję Wystawy Klocków Lego na PGE Narodowym. Uczniowie mogli podziwiać największe i najpiękniejsze budowle klocków lego z całej Europy. Wystawa podzielona jest na strefy. W pierwszej strefie można było obejrzeć piękne makiety Kapitolu, Batmobilu (pojazdu Batmana), Helicarrier (fikcyjny latający lotniskowiec agencji ochrony występujący w amerykańskich komiksach, Gotham City (abstrakcyjne miasto, w którym rozgrywa się akcja przygód Batmana) oraz mini figurki mrocznych elfów. Strefa druga to Aleja Gwiazd Sportu. Niezapomnianą pamiątką z wystawy są na pewno zdjęcia z figurą Roberta Lewandowskiego, Martiny Navratilovej, Agnieszki Radwańskiej oraz Marcina Gortata. Strefa trzecia to nietypowa lekcja biologii. Można było zobaczyć fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka. W strefie czwartej dzieci mogły obejrzeć postaci znanych twórców i odkrywców klocków lego. Strefa piąta ukazała naszym oczom figury super bohaterów wykonane w skali 1:1. Poza tym dzieci doskonale bawiły się budując z klocków lego.

Po obejrzeniu wystawy przejechaliśmy do Centrum Mikołaja Kopernika. W Centrum Kopernika nie ma wyznaczonych ścieżek. Dzieci kierowane ciekawością mogły obejrzeć wszystko, co ich interesowało. Dzieci nie tylko mogły oglądać, ale także przeprowadzać eksperymenty: położyć się na łóżku Fakira, zobaczyć jak kręci się nasza planeta, poczuć jak trzęsie się Ziemia, polatać na dywanie, porozmawiać z robotem. To tylko kilka atrakcji jakie Centrum Kopernik przygotowało dla zwiedzających. Nauka to zabawa!

Naszą wycieczkę zakończył pobyt w Mc Donalds. Wszyscy w wyśmienitych humorach wróciliśmy wieczorem do domów.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA W RADZIWIU - 22.02.2018 r.
 

Dnia 22 lutego 2018r. uczniowie klasy II oraz IIIa i IIIb wyruszyli na spotkanie ze strażakami z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Straży Pożarnej nr 2 w Płocku. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie i zrozumienie specyfiki ich pracy, obejrzenie sprzętu, jakim straż dysponuje na co dzień oraz opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia.
Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Dzieci oglądały wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Chętni mogli usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, czy potrzymać wąż. W formie pogadanki i prezentacji uczniowie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści o akcjach ratowniczo - gaśniczych.
Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji obejrzenia stanowiska dowodzenia. Wszyscy zadowoleni wrócili z wyprawy.
Składamy specjalne podziękowania dwóm dzielnym strażakom p. Jackowi Sobańskiemu oraz p. Marcinowi Wyrębkowskiemu za opiekę i pomoc w organizacji wycieczki.
 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
PŁOCK - 15.02.2018 r.
 

W dniu 15.02.2018 r. uczniowie klasy IV b razem z wychowawcą panią Iwoną Jóźwiak i opiekunem panią Marzenną Antczak udali się na wycieczkę do Płocka. Dzieci zwiedzały Muzeum Mazowieckie w Płocku - uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. „Co to jest muzeum?” oraz pod opieką przewodnika zwiedzały ekspozycję X Wieków Płocka, secesję i art deco. Następnie klasa udała się do Nowego Kina Przedwiośnie na film pt. „Cudowny chłopak”. Po seansie dzieci  uczestniczyły w degustacji i pokazie produkcji słodyczy w Słodko Zakręcone Manufaktura Słodyczy, gdzie samodzielnie wyrabiały lizaki. Grupa zakończyła klasową wycieczkę na posiłku w McDonalds.

 
 
   
   
   
   
 
 

 
TEATR DRAMATYCZNY W PŁOCKU - 13.12.2017 R.
 

Uczniowie z klas IV-VII byli w Teatrze Dramatycznym w Płocku, obejrzeli spektakl  "Opowieść wigilijna".

Opowieść Wigilijna, to historia samotnego skąpca Scrooge'a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy. Pewnego zimnego, świątecznego wieczoru, kiedy Scrooge siedzi po skończonej pracy przed skąpo rozpalonym kominkiem, z miską taniej owsianki, odwiedza go duch jego zmarłego przyjaciela Marleya. Nieoczekiwany przybysz zapowiada przybycie trzech kolejnych duchów, dzięki którym Scrooge analizuje swoje postępowanie i próbuje zmienić przyszłość.

Opowieść wigilijna mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.

 
   

 

KINO HELIOS PŁOCK - 13.12.2017 r.
 

Dnia 13 grudnia uczniowie z klas II, IIIa i IIIb obejrzeli w kinie Helios w Płocku film "Mikołaj i spółka".

Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda!

 
 
 

 
TEATR DRAMATYCZNY W PŁOCKU - 28.11.2017 r.
 

Dnia 28 listopada dzieci z klas młodszych  z naszej szkoły pojechały do Teatru Dramatycznego w Płocku. Uczniowie klas 0a, 0b, klasy II, IIIa i IIIb obejrzały przedstawienie pt. „Kopciuszek” na motywach baśni braci Grimm. Fabuła spektaklu przeniesiona była w dzisiejsze czasy i bardzo spodobała się naszym uczniom. Po przedstawieniu dzieci miały możliwość zwiedzania kulis teatru. Widziały rekwizyty, stroje, miejsce pracy inspicjenta oraz dowiedziały się, że nad powstaniem spektaklu pracuje bardzo dużo ludzi…. nie tylko aktorów.

   
   
   
   
   
   
   
   

 
 WARSAW COMIC CON - 24.11.2017 r.
   

W dniu 24 listopada 2017 r. 77 uczniów naszej szkoły z klas IV-VII udało się do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie, gdzie odbywał się II Festiwal Fantastyki WARSAW COMIC CON. Uczniowie mogli uczestniczyć w szeregu imprezach odbywających się w dwóch halach. Poza spotkaniami z aktorami filmów i seriali na odwiedzających czekały specjalne strefy tematyczne: Wikingów, Gry o Tron, Star Wars czy Harry’ego Pottera. Można było pograć w gry komputerowe, w gry planszowe, posłuchać wywiadu z aktorem Antony Forrestem oraz zrobić fantastyczne zakupyJ.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
KINO HELIOS PŁOCK - 16.11.2017 r.
 

16 listopada 2017 r. uczniowie klas Ia i Ib byli w Płocku w kinie Helios. Obejrzeli film „Między nami wampirami”. "Między nami wampirami" to familijna animacja o przyjaźni chłopca i wampira na motywach serii bestsellerów Angeli Sommer-Bodenburg. Podczas wycieczki do Transylwanii trzynastoletni Tony poznaje Vigo, prawdziwego wampira z krwi i kości. Od tego momentu między nimi rodzi się koleżeńska więź. Obaj mają po trzynaście lat, choć Vigo nie pamięta już, który raz z obchodzi te urodziny… Wraz z upiorną rodzinką mieszka w katakumbach na cmentarzu gdzieś w Transylwanii. Gdy spotka Tony’ego, miłośnika przyprawiających o gęsią skórkę historii, który spędza wakacje z rodzicami, bohaterowie będą musieli pokonać początkowe obawy i przełamać wzajemną niechęć pomiędzy gatunkami. Wspólnie spróbują pokrzyżować szyki bezwzględnemu łowcy wampirów, który "wyczuwa nietoperki na kilometr".

 

 

 
ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY W SANNIKACH - 31.10.2017 r.
 

Zespół Pałacowo – Parkowy w Sannikach to ważne miejsce na Szlaku Chopinowskim. Mieści się tu siedziba Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina. Związki tego miejsca z kompozytorem są niezaprzeczalne. Spędził tu, w gościnie u rodziny Pruszaków, lato 1828 roku. Właśnie to miejsce odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły w poszukiwaniu ciekawostek z życia artysty. Po krótkim przywitaniu pracownicy pałacu zabrali dzieci na pogadankę dotyczącą Fryderyka Chopina połączoną z przymierzaniem strojów z jego epoki. Następnie uczniowie zwiedzili sale pałacowe oraz z obejrzeli wystawy w nich zgromadzone. Na koniec odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których mogli samodzielnie wykonać pamiątkowe rysunki dotyczące naszego największego polskiego kompozytora. Pełne emocji i wrażeń dzieci zakończyły wycieczkę wizytą w pobliskiej pizzerii. Wyjazd można uznać za udany.

 
 
   
   
   
   
 
 
 

 
KINO HELIOS PŁOCK - 24.10.2017 r.
 
 

24. 10 2017 r. uczniowie klas V – VII byli w Płocku w kinie Helios. Obejrzeli animowaną komedię „Emotki. Film”.

Wszyscy mamy emocje. Okazuje się, że mają je także… emotikony. Animowana komedia zabierze nas do sekretnego świata naszych telefonów. Czeka nas mnóstwo, cóż, emocji właśnie i przygód, jakie tylko możemy sobie wyobrazić, zaglądając do naszych telefonów.

Każdego dnia wysyłamy w świat ponad 6 miliardów emotikonów. Tak naprawdę stały się one odrębnym językiem, na zawsze zmieniając naszą kulturę. Ich siłą jest prostota i zabawny sposób, który pozwala nam wyrazić nas samych. I o tym właśnie jest ten film – o wyrażaniu siebie.


 

 
WIECZÓR CHWAŁY - 20.10.2017 r.
 

20 października 2017 roku grupa uczniów naszej szkoły z klas III-VII pod opieką Pani Marzenny Antczak kolejny już raz wzięła udział w Wieczorze Chwały pod hasłem „Największy Skarb”. Miejscem spotkania była płocka Stanisławówka.

 Jako małe dzieci kolekcjonujemy wiele rzeczy. Są to znaczki, kamienie, piórka, aniołki i wiele innych rzeczy, które uważamy za cenne. Gdy stajemy się dorośli również chętnie przechowujemy przedmioty, które coś nam przypominają na przykład - pierwszą miłość czy wakacyjne podróże. Jednak, im bardziej stajemy się  starsi, tym częściej skarbem dla nas są prawdziwi przyjaciele, rodzina, wiedza czy mądrość.

Co dla nas jest prawdziwym skarbem i co posiada największą, nieocenioną wartość mogliśmy odkryć uczestnicząc w Wieczorze Chwały. „Jeśli nie masz niczego, a masz wiarę, to masz wszystko”. Właściwie te słowa streszczają cały październikowy Wieczór Chwały. Było głośno, radośnie, nostalgicznie, sentymentalnie, ale i poważnie, przejmująco, cicho…Cel życia każdego z nas jest jeden – PRZEJŚĆ PRZEZ TE DRZWI. I On chce nas tam – wykonuje 100 kroków w naszą stronę, my musimy tylko wykonać ten jeden – powiedzieć mu TAK.

Było to dla nas wszystkich niesamowite przeżycie i jesteśmy pewni, że weźmiemy udział w następnym Wieczorze Chwały w grudniu.

 
   
   
   
   
   
   

 

KSIĄŻNICA PŁOCKA - 10.10.2017 r.
 

10 października uczniowie z klasy IV b z opiekunami p. I. Jóźwiak i M. Antczak byli w Książnicy Płockiej. Dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej i  Wójta Gminy Bodzanów dzieci spotkały się z pisarzem, panem Grzegorzem Kasdepke.
 

Dziękujemy!
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   

 

SZKOŁA MUZYCZNA W PŁOCKU - 26.09.2017 r.
 

 

Dnia 26 września odbyła się wycieczka do Szkoły Muzycznej w Płocku. Uczniowie klas I - III obejrzeli przedstawienie „Różnorodność kultur Europy”, zaś starsze dzieci z klas IV -VII spektakl pt. "Chłopiec z aureolą".

Młodsi uczniowie poznali dziewięcioletniego chłopca - głównego bohatera przedstawienia. Kuba poszukujący odpowiedzi na pytanie: Co jest największą wartością na świecie? W tym celu wraz ze swoim przyjacielem, kudłatym pieskiem, w czarodziejski sposób podróżował po krajach Europy w poszukiwaniu właściwej odpowiedzi. W czasie wędrówki odwiedził Niemcy, Włochy, Francję, Hiszpanię itd. W każdym państwie spotykał się z mieszkańcami, którzy prezentowali mu swoje zwyczaje, uczyli sposobów powitań oraz wskazywali cechę charakterystyczną dla jego obywateli. Po długiej wędrówce Kuba wrócił do Polski, aby stwierdzić, iż wszystkie wymienione cechy: miłość, mądrość, odwaga, pracowitość, są ważne w życiu każdego człowieka.

Uczniowie z klas starszych spotkali się z "chłopcem z aureolą". Pewnego dnia, w szkole, dochodzi do niecodziennego incydentu. W wyniku którego, zostaje zwołane nadzwyczajne zebranie, w trakcie którego uczniowie próbują rozwikłać zagadkę, co tak naprawdę się wydarzyło. Grupa uczniów, jednej klasy, bierze udział w swoistym dochodzeniu, kto i dlaczego dopuścił się złamania regulaminu ucznia. Spektakl stawiający pytania o to czy warto kłamać. Dlaczego kłamiemy? Czy istnieje coś takiego jak kłamstwo w dobrej wierze? Czy może jest jak w znanym powiedzeniu „kłamstwo ma krótkie nogi” i zawsze wyjdzie na jaw. A może warto czasami skłamać, żeby obronić przyjaciela? Czy jeśli kłamiemy w słusznej sprawie powinna nas czekać kara? O względności prawdy i kłamstwa. O stereotypach i strachu przed przyznaniem się do własnych słabości przed rówieśnikami.

Przedstawienia poruszały trudne i ważne zagadnienia, ale dzięki elementom humorystycznym oraz dużej dawce muzyki przypadły do gustu uczniom naszej szkoły.

 

 
KĘPA POLSKA - 08.09.2017 r.
 

8 września 2017 r. uczniowie klas IV- VII naszej szkoły pod opieką p. M. Antczak, p. J. Łagodzińskiej, p. E. Golatowskiej i p. M. Martynowskiej wzięli udział w autokarowej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Kępie Polskiej. Coroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kępskiej stała się już tradycją naszej szkoły.

         Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 12.00. Po Mszy Świętej odbyła się procesja wokół kościoła. Następnie przeszliśmy na plac nad Wisłą, aby w nadwiślańskiej scenerii Kępy Polskiej, w piątkowe popołudnie,  obejrzeć spektakl pt. „Na Wiśle śpiewają Oryle” wystawiony przez aktorów Teatru Dramatycznego w Płocku. Pogoda dopisała, na uroczystość przybyło wielu gości, m.in. Starosta Powiatu Płockiego - p. Mariusz Bieniek oraz Wójt Gminy Bodzanów - p. Jerzy Staniszewski wraz z małżonką. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, spektakl wszystkim bardzo się podobał.