WYCIECZKI


 
PŁOCK - 15.02.2018 r.
 

W dniu 15.02.2018 r. uczniowie klasy IV b razem z wychowawcą panią Iwoną Jóźwiak i opiekunem panią Marzenną Antczak udali się na wycieczkę do Płocka. Dzieci zwiedzały Muzeum Mazowieckie w Płocku - uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. „Co to jest muzeum?” oraz pod opieką przewodnika zwiedzały ekspozycję X Wieków Płocka, secesję i art deco. Następnie klasa udała się do Nowego Kina Przedwiośnie na film pt. „Cudowny chłopak”. Po seansie dzieci  uczestniczyły w degustacji i pokazie produkcji słodyczy w Słodko Zakręcone Manufaktura Słodyczy, gdzie samodzielnie wyrabiały lizaki. Grupa zakończyła klasową wycieczkę na posiłku w McDonalds.

 
 
   
   
   
   
 
 

 
TEATR DRAMATYCZNY W PŁOCKU - 13.12.2017 R.
 

Uczniowie z klas IV-VII byli w Teatrze Dramatycznym w Płocku, obejrzeli spektakl  "Opowieść wigilijna".

Opowieść Wigilijna, to historia samotnego skąpca Scrooge'a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy. Pewnego zimnego, świątecznego wieczoru, kiedy Scrooge siedzi po skończonej pracy przed skąpo rozpalonym kominkiem, z miską taniej owsianki, odwiedza go duch jego zmarłego przyjaciela Marleya. Nieoczekiwany przybysz zapowiada przybycie trzech kolejnych duchów, dzięki którym Scrooge analizuje swoje postępowanie i próbuje zmienić przyszłość.

Opowieść wigilijna mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.

 
   

 

KINO HELIOS PŁOCK - 13.12.2017 r.
 

Dnia 13 grudnia uczniowie z klas II, IIIa i IIIb obejrzeli w kinie Helios w Płocku film "Mikołaj i spółka".

Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda!

 
 
 

 
TEATR DRAMATYCZNY W PŁOCKU - 28.11.2017 r.
 

Dnia 28 listopada dzieci z klas młodszych  z naszej szkoły pojechały do Teatru Dramatycznego w Płocku. Uczniowie klas 0a, 0b, klasy II, IIIa i IIIb obejrzały przedstawienie pt. „Kopciuszek” na motywach baśni braci Grimm. Fabuła spektaklu przeniesiona była w dzisiejsze czasy i bardzo spodobała się naszym uczniom. Po przedstawieniu dzieci miały możliwość zwiedzania kulis teatru. Widziały rekwizyty, stroje, miejsce pracy inspicjenta oraz dowiedziały się, że nad powstaniem spektaklu pracuje bardzo dużo ludzi…. nie tylko aktorów.

   
   
   
   
   
   
   
   

 
 WARSAW COMIC CON - 24.11.2017 r.
   

W dniu 24 listopada 2017 r. 77 uczniów naszej szkoły z klas IV-VII udało się do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie, gdzie odbywał się II Festiwal Fantastyki WARSAW COMIC CON. Uczniowie mogli uczestniczyć w szeregu imprezach odbywających się w dwóch halach. Poza spotkaniami z aktorami filmów i seriali na odwiedzających czekały specjalne strefy tematyczne: Wikingów, Gry o Tron, Star Wars czy Harry’ego Pottera. Można było pograć w gry komputerowe, w gry planszowe, posłuchać wywiadu z aktorem Antony Forrestem oraz zrobić fantastyczne zakupyJ.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
KINO HELIOS PŁOCK - 16.11.2017 r.
 

16 listopada 2017 r. uczniowie klas Ia i Ib byli w Płocku w kinie Helios. Obejrzeli film „Między nami wampirami”. "Między nami wampirami" to familijna animacja o przyjaźni chłopca i wampira na motywach serii bestsellerów Angeli Sommer-Bodenburg. Podczas wycieczki do Transylwanii trzynastoletni Tony poznaje Vigo, prawdziwego wampira z krwi i kości. Od tego momentu między nimi rodzi się koleżeńska więź. Obaj mają po trzynaście lat, choć Vigo nie pamięta już, który raz z obchodzi te urodziny… Wraz z upiorną rodzinką mieszka w katakumbach na cmentarzu gdzieś w Transylwanii. Gdy spotka Tony’ego, miłośnika przyprawiających o gęsią skórkę historii, który spędza wakacje z rodzicami, bohaterowie będą musieli pokonać początkowe obawy i przełamać wzajemną niechęć pomiędzy gatunkami. Wspólnie spróbują pokrzyżować szyki bezwzględnemu łowcy wampirów, który "wyczuwa nietoperki na kilometr".

 

 

 
ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY W SANNIKACH - 31.10.2017 r.
 

Zespół Pałacowo – Parkowy w Sannikach to ważne miejsce na Szlaku Chopinowskim. Mieści się tu siedziba Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina. Związki tego miejsca z kompozytorem są niezaprzeczalne. Spędził tu, w gościnie u rodziny Pruszaków, lato 1828 roku. Właśnie to miejsce odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły w poszukiwaniu ciekawostek z życia artysty. Po krótkim przywitaniu pracownicy pałacu zabrali dzieci na pogadankę dotyczącą Fryderyka Chopina połączoną z przymierzaniem strojów z jego epoki. Następnie uczniowie zwiedzili sale pałacowe oraz z obejrzeli wystawy w nich zgromadzone. Na koniec odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których mogli samodzielnie wykonać pamiątkowe rysunki dotyczące naszego największego polskiego kompozytora. Pełne emocji i wrażeń dzieci zakończyły wycieczkę wizytą w pobliskiej pizzerii. Wyjazd można uznać za udany.

 
 
   
   
   
   
 
 
 

 
KINO HELIOS PŁOCK - 24.10.2017 r.
 
 

24. 10 2017 r. uczniowie klas V – VII byli w Płocku w kinie Helios. Obejrzeli animowaną komedię „Emotki. Film”.

Wszyscy mamy emocje. Okazuje się, że mają je także… emotikony. Animowana komedia zabierze nas do sekretnego świata naszych telefonów. Czeka nas mnóstwo, cóż, emocji właśnie i przygód, jakie tylko możemy sobie wyobrazić, zaglądając do naszych telefonów.

Każdego dnia wysyłamy w świat ponad 6 miliardów emotikonów. Tak naprawdę stały się one odrębnym językiem, na zawsze zmieniając naszą kulturę. Ich siłą jest prostota i zabawny sposób, który pozwala nam wyrazić nas samych. I o tym właśnie jest ten film – o wyrażaniu siebie.


 

 
WIECZÓR CHWAŁY - 20.10.2017 r.
 

20 października 2017 roku grupa uczniów naszej szkoły z klas III-VII pod opieką Pani Marzenny Antczak kolejny już raz wzięła udział w Wieczorze Chwały pod hasłem „Największy Skarb”. Miejscem spotkania była płocka Stanisławówka.

 Jako małe dzieci kolekcjonujemy wiele rzeczy. Są to znaczki, kamienie, piórka, aniołki i wiele innych rzeczy, które uważamy za cenne. Gdy stajemy się dorośli również chętnie przechowujemy przedmioty, które coś nam przypominają na przykład - pierwszą miłość czy wakacyjne podróże. Jednak, im bardziej stajemy się  starsi, tym częściej skarbem dla nas są prawdziwi przyjaciele, rodzina, wiedza czy mądrość.

Co dla nas jest prawdziwym skarbem i co posiada największą, nieocenioną wartość mogliśmy odkryć uczestnicząc w Wieczorze Chwały. „Jeśli nie masz niczego, a masz wiarę, to masz wszystko”. Właściwie te słowa streszczają cały październikowy Wieczór Chwały. Było głośno, radośnie, nostalgicznie, sentymentalnie, ale i poważnie, przejmująco, cicho…Cel życia każdego z nas jest jeden – PRZEJŚĆ PRZEZ TE DRZWI. I On chce nas tam – wykonuje 100 kroków w naszą stronę, my musimy tylko wykonać ten jeden – powiedzieć mu TAK.

Było to dla nas wszystkich niesamowite przeżycie i jesteśmy pewni, że weźmiemy udział w następnym Wieczorze Chwały w grudniu.

 
   
   
   
   
   
   

 

KSIĄŻNICA PŁOCKA - 10.10.2017 r.
 

10 października uczniowie z klasy IV b z opiekunami p. I. Jóźwiak i M. Antczak byli w Książnicy Płockiej. Dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej i  Wójta Gminy Bodzanów dzieci spotkały się z pisarzem, panem Grzegorzem Kasdepke.
 

Dziękujemy!
 
 
   
   
   
   
   
   
   
   

 

SZKOŁA MUZYCZNA W PŁOCKU - 26.09.2017 r.
 

 

Dnia 26 września odbyła się wycieczka do Szkoły Muzycznej w Płocku. Uczniowie klas I - III obejrzeli przedstawienie „Różnorodność kultur Europy”, zaś starsze dzieci z klas IV -VII spektakl pt. "Chłopiec z aureolą".

Młodsi uczniowie poznali dziewięcioletniego chłopca - głównego bohatera przedstawienia. Kuba poszukujący odpowiedzi na pytanie: Co jest największą wartością na świecie? W tym celu wraz ze swoim przyjacielem, kudłatym pieskiem, w czarodziejski sposób podróżował po krajach Europy w poszukiwaniu właściwej odpowiedzi. W czasie wędrówki odwiedził Niemcy, Włochy, Francję, Hiszpanię itd. W każdym państwie spotykał się z mieszkańcami, którzy prezentowali mu swoje zwyczaje, uczyli sposobów powitań oraz wskazywali cechę charakterystyczną dla jego obywateli. Po długiej wędrówce Kuba wrócił do Polski, aby stwierdzić, iż wszystkie wymienione cechy: miłość, mądrość, odwaga, pracowitość, są ważne w życiu każdego człowieka.

Uczniowie z klas starszych spotkali się z "chłopcem z aureolą". Pewnego dnia, w szkole, dochodzi do niecodziennego incydentu. W wyniku którego, zostaje zwołane nadzwyczajne zebranie, w trakcie którego uczniowie próbują rozwikłać zagadkę, co tak naprawdę się wydarzyło. Grupa uczniów, jednej klasy, bierze udział w swoistym dochodzeniu, kto i dlaczego dopuścił się złamania regulaminu ucznia. Spektakl stawiający pytania o to czy warto kłamać. Dlaczego kłamiemy? Czy istnieje coś takiego jak kłamstwo w dobrej wierze? Czy może jest jak w znanym powiedzeniu „kłamstwo ma krótkie nogi” i zawsze wyjdzie na jaw. A może warto czasami skłamać, żeby obronić przyjaciela? Czy jeśli kłamiemy w słusznej sprawie powinna nas czekać kara? O względności prawdy i kłamstwa. O stereotypach i strachu przed przyznaniem się do własnych słabości przed rówieśnikami.

Przedstawienia poruszały trudne i ważne zagadnienia, ale dzięki elementom humorystycznym oraz dużej dawce muzyki przypadły do gustu uczniom naszej szkoły.

 

 
KĘPA POLSKA - 08.09.2017 r.
 

8 września 2017 r. uczniowie klas IV- VII naszej szkoły pod opieką p. M. Antczak, p. J. Łagodzińskiej, p. E. Golatowskiej i p. M. Martynowskiej wzięli udział w autokarowej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Kępie Polskiej. Coroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kępskiej stała się już tradycją naszej szkoły.

         Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 12.00. Po Mszy Świętej odbyła się procesja wokół kościoła. Następnie przeszliśmy na plac nad Wisłą, aby w nadwiślańskiej scenerii Kępy Polskiej, w piątkowe popołudnie,  obejrzeć spektakl pt. „Na Wiśle śpiewają Oryle” wystawiony przez aktorów Teatru Dramatycznego w Płocku. Pogoda dopisała, na uroczystość przybyło wielu gości, m.in. Starosta Powiatu Płockiego - p. Mariusz Bieniek oraz Wójt Gminy Bodzanów - p. Jerzy Staniszewski wraz z małżonką. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, spektakl wszystkim bardzo się podobał.