SPORT W NASZEJ SZKOLE


10 STYCZNIA - TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ W NOWYM MISZEWIE
   

Dnia 10 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyły się zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Jednocześnie były to eliminacje gminne do turnieju rejonowego w Wyszogrodzie. W związku z tym, że nie przyjechała drużyna z Ciesiel odbyły się mecze z zespołami z Bodzanowa.

Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy z naszej szkoły wygrali swoje mecze 3:0 i pojadą na turniej do Wyszogrodu, który odbędzie się 1 lutego 2018 r.

W zawodach wzięli udział:

1. Lidia Gierwatowska
2. Zuzanna Cegiełka
3. Aneta Kawulska
4. Julia Dyrda
5. Oliwia Kryszkowska
6. Maria Matusiak
7. Aleksandra Szypszak

1. Szymon Zygmuntowicz
2. Oliwier Koperski
3. Marcel Borowski
4. Miłosz Kochanowski
5. Damian Owczarzak
6. Kuba Fabianowicz
7. Bartosz Wyrębkowski
8. Dawid Antonowicz


Gratulujemy i trzymamy kciuki! Wygrajcie w Wyszogrodzie!
 
   
   
   
   
   

 

9 STYCZNIA - UNIHOKEJ DZIEWCZĄT
 

W dniu 9 stycznia 2018 r. drużyna dziewcząt z  klasy VII brała udział w gminnych rozgrywkach w unihokeju odbywających się w ramach  Gimnazjady. W rozgrywkach brały także  udział Publiczne Gimnazja z Nowego Miszewa i Bodzanowa oraz uczennice ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kanigowie i drużyna dziewcząt klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Bodzanowie.

Naszą drużynę tworzyły: Kinga Antczak, Karolina Filipowicz, Aleksandra Marciszewska, Katarzyna Owczarzak, Zuzanna Żurawska, Julia Koziczyńska, Agata Kusy, Gierwatowska Lidia, Borowska Oliwia, Kwiatkowska Sandra.

Mecze odbywały się systemem każdy z każdym.

Po bardzo trudnej rywalizacji ze  starszymi koleżankami nasza drużyna pokonała  szkoły podstawowe jednakże nieznacznie uległa obu gimnazjom i ostatecznie zajęła III miejsce .

 

   
   
   
   
   
   
   
   

 


 

8 STYCZNIA - UNIHOKEJ CHŁOPCÓW
 

W dniu 8 stycznia 2018 r. drużyna chłopców z  klasy VII brała udział w gminnych rozgrywkach w unihokeju odbywających się w ramach  Gimnazjady. W rozgrywkach brały także  udział Publiczne Gimnazja z Nowego Miszewa i Bodzanowa oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kanigowie i drużyna chłopców klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Bodzanowie.

Naszą drużynę stanowili: Daniel Lewandowski, Dorian Ziółkowski, Oliwier Koperski, Radosław Niziałek, Miłosz Celmer, Rafał Różański,

Mecze odbywały się systemem każdy z każdym.

Po bardzo trudnej rywalizacji ze  starszymi kolegami nasza drużyna pokonała wszystkich rywali z wyjątkiem Gimnazjum w Nowym Miszewie i ostatecznie zajęła II miejsce .

 


 

8 GRUDNIA TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ DZIEWCZĄT
 

W dniu 8 grudnia  2017 r. drużyna dziewcząt  z  klasy VII brała udział w gminnych rozgrywkach w halowej piłce nożnej odbywających się w ramach  Gimnazjady. W rozgrywkach brały także udział Publiczne Gimnazja z Nowego Miszewa i Bodzanowa oraz drużyna dziewcząt klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Bodzanowie.

Naszą drużynę tworzyły: Kinga Antczak, Karolina Filipowicz, Aleksandra Marciszewska, Katarzyna Owczarzak, Zuzanna Żurawska, Julia Koziczyńska, Agata Kusy, Gierwatowska Lidia.

Po bardzo trudnej rywalizacji ze  starszymi koleżankami nasza  drużyna zajęła IV miejsce.

   
   
   
   
   
   

4 GRUDNIA - TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ W NOWYM MISZEWIE
   

Dnia 4 grudnia w naszej szkole odbył się turniej halowej piłki nożnej chłopców. W zawodach uczestniczyło Gimnazjum z Bodzanowa, Gimnazjum z Nowego Miszewa, Szkoła Podstawowa z Nowego Kanigowa i Szkoła Podstawowa z Nowego Miszewa. Uczniowie z naszej szkoły po walce ze starszymi kolegami z gimnazjum przegrali dwa mecze, ale po wygranej 10:0 z Kanigowem zajęli trzecie miejsce w turnieju. Zawody wygrali uczniowie z Gimnazjum w Nowym Miszewie.

W zawodach brali udział:

Daniel Lewandowski

Dorian Ziółkowski

Oliwier Koperski

Rafał Różański

Radosław Niziałek

Miłosz Celmer

Szymon Zygmuntowicz

   
   
   
   
   

 

9 LISTOPADA - XXIII BIEGI PRZEŁAJOWE W PODGÓRZU
   

Dnia 9 listopada 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XXIII Biegach Przełajowych w Podgórzu. Do Podgórza przyjechało kilkanaście szkół z powiatu płockiego. Uczniowie rywalizowali w kilku grupach wiekowych, a w każdym z biegów startowało około 100 zawodników. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów z klas IV-VII pod opieką p. Małgorzaty Martynowskiej i p. Marka Golata.

Podczas zawodów najlepiej spisali się uczniowie z klasy IVb:

Diana Kudła 2 miejsce

Julia Szulc 18 miejsce

Patrycja Zielińska 20 miejsce

Kuba Fabianowicz 19 miejsce

Mateusz Mazurek 21 miejsce

GRATULUJEMY!!!

   
   
   
   
   

   
21 WRZEŚNIA - XXVIII JESIENNY BIEG PRZEŁAJOWY
 

Już po raz osiemnasty Uczniowski Klub Sportowy „Atleta” i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie zorganizowali Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu. Zawody odbyły się 21 września 2017 roku na boisku za przedszkolem i ulicach pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych.

Bieg propaguje sport i profilaktykę oraz promuje gminę Radzanowo, powiat płocki i województwo mazowieckie. Cele sportowe to głównie popularyzacja lekkiej atletyki w środowisku młodzieży szkolnej i upowszechnianie sportu rekreacyjnego oraz rywalizacja drużynowa szkół podstawowych i gimnazjalnych w kategoriach chłopców i dziewcząt.
Sponsorami imprezy była Gmina Radzanowo oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzanowie, Agromin ZHU Krzysztof Grabarczyk, Wielobranżowa Działalność Handlowa Klekowicka Anna, Bank Spółdzielczy w Płocku Oddział w Radzanowie. Opiekę medyczną nad imprezą sprawował – NZOZ „Medicines” Łubki Nowe. Współpraca – Gminne Centrum Informacji.
W biegach uczestniczyli uczniowie i uczennice szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli (klas „zero”) z gminy Radzanowo i okolicznych gmin i powiatów oraz inne chętne osoby. Byli to uczniowie ze Szkół Podstawowych z: Bodzanowa, Bulkowa, Nowego Miszewa, Radzanowa, Rogozina i SP 13 z Płocka.

Zawody rozpoczęli Dyrektor Zespołu Szkół w Radzanowie Bolesław Urbaniak oraz prezes UKS Atleta Ireneusz Gontarek. Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz powitał wszystkich uczestników zawodów oraz podkreślił znaczenie sportu oraz  zdrowej rywalizacji sportowej.

W czasie biegów nad porządkiem czuwało kilkunastu sędziów na trasach oraz na boisku – na starcie, mecie i w biurze zawodów. Byli to nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Radzanowie. Opiekę nad uczniami sprawowali opiekunowie grup.           

Z naszej szkoły opiekunami uczniów z klas „0”- VII byli: p. M. Martynowska, p. M. Golat, p. M. Antczak i p. D. Tumalska.

            Po ukończonych biegach każdy uczestnik mógł napić się ciepłej herbaty przygotowanej przez nasze panie woźne. Zawodnicy na mecie otrzymywali okazjonalny button. Dla zwycięzców indywidualnych były medale, dyplomy i koszulki sportowe z logo biegu oraz statuetka dla zdobywcy I miejsca. W klasyfikacji drużynowej chłopców i dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych nagrodzeni otrzymali puchary. Wylosowano wśród wszystkich uczestników biegów dla dzieci i młodzieży dwadzieścia jeden nagród ufundowanych przez Starostę Powiatu Płockiego pana Mariusza Bieńka, który objął Honorowym Patronatem tegoroczną imprezę sportową w Radzanowie.

            Zarówno w kategorii klas młodszych, jak i starszych, nasi uczniowie odnieśli wiele zwycięstw.

           I miejsca zajęli uczniowie:

Natalia Szypszak - kl. IV a

Diana Kudła - kl. IV b

Jakub Szulc -   kl. III a

Marianna Błaszczyk - kl. I

Eryk Dyrda - kl. I

            II miejsca zajęli następujący uczniowie:

Nikola Racińska - kl. III a

Kacper Gumiński - kl. I

III miejsca:

Magdalena Kaczmarczyk - kl. III a

Lidia Gierwatowska - kl. VI

Szymon Zygmuntowicz - kl. VI

Uczniowie naszej szkoły w zawodach drużynowych zajęli IV miejsce.

Możemy mieć powody do radości i dumy z odniesionych przez uczniów sportowych sukcesów.