NIEZWYKLI GOŚCIE


 
1 MARCA - NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII
 

Dnia 1 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się spektakl ,,Krzyżacy na ziemiach polskich”. Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w prawdziwej lekcji historii, obfitującej w wiele cennych informacji podanych z humorem. Aktorzy przebrani za rycerzy opowiedzieli historię o relacjach polsko - krzyżackich. Widzowie zobaczyli jak wyglądał średniowieczny rycerz, usłyszeli charakterystyczne dla epoki słowa, dotykali tkanin, przymierzali stroje oraz uczestniczyli w pokazie walki.
 

   
   
   
   
   
   
   

 
20 LUTEGO - STRAŻACY Z OSP W NOWYM KANIGOWIE
 

W dniu 20.02.2018 r.  uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Kanigowie. Pan Bogusław Dudziński i Mariusz Idźkowski przeprowadzili dla uczniów warsztaty na temat: udzielania pierwszej pomocy.

Pan Bogusław Dudziński wyjaśnił uczniom na czym polega praca w straży i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą strażacy. Przypomniał także, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Podczas rozmowy uczniowie wykazali się znajomością wszystkich numerów alarmowych.

Następnie odbył się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu pana Mariusza Idźkowskiego. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) i niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego.

Po prezentacji uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości.

Bardzo dziękujemy OSP w Nowym Kanigowie  za znalezienie czasu dla naszej szkoły i przekazanie uczniom cennych i pożytecznych informacji.
 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

 
8 LUTEGO - GRUPA ZAELEKRYZOWANI
 

W naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. W niezwykłej lekcji uczestniczyli uczniowie klas  I - VII.  Zobaczyli eksperymenty fizyczne i chemiczne, jak w prawdziwym laboratorium, podziwiali wybuchowe substancje, poznali różne przyrodnicze ciekawostki. Tak ciekawe zajęcia aktywizowały widzów, chętni uczniowie mogli być wykonawcami, a nawet obiektem doświadczeń.
Lekcja zakończyła się gromkimi brawami dla prowadzących, a i w głowach naszych uczniów na pewno po takich zajęciach zostało dużo wiadomości.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
3 PAŹDZIERNIKA - CYRK "SZOK"
   

     3 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli występ artystów z Cyrku "SZOK". Na początku wystąpił klow prezentując swoje zdolności żonglerskie. Następnie artyści zadziwiali uczestników magicznymi sztuczkami. Największą atrakcją było pojawienie się żywego węża, który spokojnie spoczął na rękach najodważniejszych... Nie mniej radości wzbudził występ z gołębiami i psami.
     Pokaz artystów cyrkowych został nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie pełni wrażeń na zakończenie mogli kupić cyrkowe rekwizyty.