UROCZYSTOŚCI SZKOLNE


   
21 GRUDNIA - JASEŁKA
 

           Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku 20.12.2017 roku odbyły się jasełka pod hasłem „Bóg się rodzi”. W przedstawieniu Bożonarodzeniowym wystąpili uczniowie klas V i IVb oraz dzieci należące do chóru szkolnego.

            Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, postacie z bajek i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Marzenny Antczak. Oprawę muzyczną przygotował p. Paweł Bogiel.

         Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie.

         Na zakończenie wszyscy wspólnie śpiewali kolędy, a uczniowie Samorządu Uczniowskiego przekazali życzenia oraz drobne słodkie upominki.
 

 
   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
SPOTKANIA WIGILIJNE W KLASACH