UROCZYSTOŚCI SZKOLNE


   

30 MAJA - DZIEŃ DZIECKA
 

"Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie,
przyszłością, która bez przerwy się otwiera"
 

     W tym roku w naszej szkole Dzień Dziecka obchodziliśmy pod hasłem "Zdrowo - bo na sportowo". Dzieci z klas młodszych brały udział w różnych konkurencja sportowych. Dużych emocji dostarczyły rozgrywki w dwa ognie. Walka była zacięta do samego końca. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce zajęła klasa III
II miejsce zajęła klasa II
III miejsce zajęła klasa I
     Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w podchodach. Było dużo niespodzianek, nie zabrakło też emocji i wspaniałej zabawy.
    Uczniowie z klas VII rozegrali turniej tenisa stołowego, w którym zwycięzcą został Miłosz Celmer z kl. VIIb. Następnie na boisku szkolnym kibicowaliśmy klasom IVa, IVb, V w biegu sztafetowym. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa piąta. Wiele emocji przyniósł mecz piłki nożnej, w którym zacięcie walczyły kl. IVb i kl. V. Mecz wygrała klasa piąta.
    Na zakończenie zostały rozegrane zawody klas VI, VIIa i VIIb w unihokeju. Zacięta walka zakończyła się zwycięstwem klasy szóstej.
    Wszystkim uczestnikom poszczególnych konkurencji pani dyrektor podarowała puchary, natomiast panowie strażacy z OSP w Niesłuchowie wręczyli medale i drobne, słodkie upominki.
    Następnie wszyscy uczniowie młodsi i starsi z wychowawcami, przy wspólnym ognisku oraz słodkim poczęstunku, wspominali najbardziej ciekawe wydarzenia dnia.
   
Dzień Dziecka to był także bardzo radosny dzień dla najmłodszych naszych dzieci, w oddziałach przedszkolnych. Tego dnia nie zabrakło atrakcji dla maluchów. Były zawody sportowe, w których dzieci przeciągały linę, ścigały się drużynowo skacząc na piłce. Był wyścig w worku. Nie zabrakło wesołej zabawy na placu zabaw. Po sportowych rywalizacjach wszyscy udali się na słodki poczęstunek - lody z owocami. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka. Wszyscy bawiliśmy się świetnie!
 

Wszystkim Dzieciom życzymy zdrówka, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze,
najweselsze i aby trwało jak najdłużej!