UROCZYSTOŚCI SZKOLNE


   
21 WRZEŚNIA - XXVIII JESIENNY BIEG PRZEŁAJOWY
 

Już po raz osiemnasty Uczniowski Klub Sportowy „Atleta” i Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie zorganizowali Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu. Zawody odbyły się 21 września 2017 roku na boisku za przedszkolem i ulicach pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych.

Bieg propaguje sport i profilaktykę oraz promuje gminę Radzanowo, powiat płocki i województwo mazowieckie. Cele sportowe to głównie popularyzacja lekkiej atletyki w środowisku młodzieży szkolnej i upowszechnianie sportu rekreacyjnego oraz rywalizacja drużynowa szkół podstawowych i gimnazjalnych w kategoriach chłopców i dziewcząt.
Sponsorami imprezy była Gmina Radzanowo oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzanowie, Agromin ZHU Krzysztof Grabarczyk, Wielobranżowa Działalność Handlowa Klekowicka Anna, Bank Spółdzielczy w Płocku Oddział w Radzanowie. Opiekę medyczną nad imprezą sprawował – NZOZ „Medicines” Łubki Nowe. Współpraca – Gminne Centrum Informacji.
W biegach uczestniczyli uczniowie i uczennice szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli (klas „zero”) z gminy Radzanowo i okolicznych gmin i powiatów oraz inne chętne osoby. Byli to uczniowie ze Szkół Podstawowych z: Bodzanowa, Bulkowa, Nowego Miszewa, Radzanowa, Rogozina i SP 13 z Płocka.

Zawody rozpoczęli Dyrektor Zespołu Szkół w Radzanowie Bolesław Urbaniak oraz prezes UKS Atleta Ireneusz Gontarek. Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz powitał wszystkich uczestników zawodów oraz podkreślił znaczenie sportu oraz  zdrowej rywalizacji sportowej.

W czasie biegów nad porządkiem czuwało kilkunastu sędziów na trasach oraz na boisku – na starcie, mecie i w biurze zawodów. Byli to nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Radzanowie. Opiekę nad uczniami sprawowali opiekunowie grup.           

Z naszej szkoły opiekunami uczniów z klas „0”- VII byli: p. M. Martynowska, p. M. Golat, p. M. Antczak i p. D. Tumalska.

            Po ukończonych biegach każdy uczestnik mógł napić się ciepłej herbaty przygotowanej przez nasze panie woźne. Zawodnicy na mecie otrzymywali okazjonalny button. Dla zwycięzców indywidualnych były medale, dyplomy i koszulki sportowe z logo biegu oraz statuetka dla zdobywcy I miejsca. W klasyfikacji drużynowej chłopców i dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjalnych nagrodzeni otrzymali puchary. Wylosowano wśród wszystkich uczestników biegów dla dzieci i młodzieży dwadzieścia jeden nagród ufundowanych przez Starostę Powiatu Płockiego pana Mariusza Bieńka, który objął Honorowym Patronatem tegoroczną imprezę sportową w Radzanowie.

            Zarówno w kategorii klas młodszych, jak i starszych, nasi uczniowie odnieśli wiele zwycięstw.

           I miejsca zajęli uczniowie:

Natalia Szypszak - kl. IV a

Diana Kudła - kl. IV b

Jakub Szulc -   kl. III a

Marianna Błaszczyk - kl. I

Eryk Dyrda - kl. I

            II miejsca zajęli następujący uczniowie:

Nikola Racińska - kl. III a

Kacper Gumiński - kl. I

III miejsca:

Magdalena Kaczmarczyk - kl. III a

Lidia Gierwatowska - kl. VI

Szymon Zygmuntowicz - kl. VI

Uczniowie naszej szkoły w zawodach drużynowych zajęli IV miejsce.

Możemy mieć powody do radości i dumy z odniesionych przez uczniów sportowych sukcesów.