UROCZYSTOŚCI SZKOLNE25 LISTOPADA - WARSZTATY Z SENIORAMI
 

„Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż…” - tak brzmiało hasło warsztatów plastyczno - technicznych, które odbyły się w naszej szkole 25 listopada 2016 r. Dzieci z klas IV – VI wspólnie z zaproszonymi gośćmi z Koła Emerytów i Rencistów z Nowego Miszewa wykonały ozdoby choinkowe.

Połączenie zabawy z nauką to znakomity sposób na rozbudzanie w naszych dzieciach zainteresowań plastycznych oraz ćwiczenie kreatywności i estetyki. Dzieci pod okiem pań: Jadwigi Borowskiej, Teresy Bojarskiej, Zofii Bartosiak, Wiesławy Milewskiej, Grażyny Więckowskiej, Jadwigi Wojciechowskiej, Zofii Grudnej, Bronisławy Marcinkowskiej oraz pana Lucjana Lisieckiego samodzielnie przygotowywały podczas zajęć ciekawe ozdoby choinkowe.

W sobotę 26 listopada w piekarni „Amelia” pana Piotra Potyry dzieci wraz z seniorkami: Krystyną Golat, Teresą Bojarską, Marią Lis, Wiesławą Pietrzak i Jadwigą Józwiak uczyły się piec pierniczki i ciasteczka domowe.

Głównym celem zajęć była wzajemna nauka, zabawa, przygoda, którą można przeżyć wspólnie z osobami starszymi. Każdy wiek ma swój urok i swoje cele, które realizować można z osobami młodymi, pełnymi pomysłu i kreatywności oraz starszymi będącymi żywym arsenałem doświadczeń i mądrości życiowej. Ta wzajemna nauka daje szansę ustawicznego rozwoju osób w każdym wieku.

Wszystkie wytwory prac dzieci znajdą się na kiermaszu zorganizowanym podczas „Międzypokoleniowego spotkania w domu Babci Zosi”, które będzie zwieńczeniem warsztatów i formą podziękowania dla zaprzyjaźnionych seniorów.