NIEZWYKLI GOŚCIE


 
24 MARCA - TEATR "MAGIK"
 

Dnia 24 marca 2017 r. najmłodsi uczniowie obejrzeli piękną opowieść pt.: „Uratujmy krainę baśni". Aktorzy ze Studia Artystycznego „Magik” z Białegostoku opowiedzieli zabawne, a jednocześnie bardzo ciekawe i pouczające historie. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Jacusia i Telewizorka, którzy nakłaniali wszystkich do oglądania telewizji i spędzania czasu przed komputerem  – twierdząc, że to o wiele lepsze od czytania książek. Jednak nasze dzieci przekonały Jacka, że książki i bajki są prawdziwym bogactwem. Pomogły również uratować Wielką Księgę Baśni i zobowiązały się do codziennego czytania.
 

   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
19 STYCZNIA - ŁÓDZKI DUET AKORDEONOWY


19 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbył się koncert akordeonowy. Duet artystów z Łodzi zaoferował nam nie tylko przyjemną zabawę, ale również przybliżył wiedzę o znanych kompozytorach m. in. o J. S. Bachu, L. van Betovenie, W. A, Mozarcie, F. Chopinie czy A. Vivaldim. Panowie Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński zagrali ich utwory skomponowane specjalnie na akordeon.

Muzycy pozwolili chętnym uczniom zagrać na akordeonie oraz opisali sposób wydobywania dźwięku z tego instrumentu. Nie zabrakło również zabawy w ,,Jaka to melodia”, widownia była zachwycona, a uczniowie wykazali się znaczną wiedzą z zakresu muzyki klasycznej. Koncert był bardzo interesujący, dostarczył wiele zabawy, stał się też inspiracją dla młodych muzyków, których przecież nie brakuje w murach naszej szkoły. Muzycy stworzyli przyjazną atmosferę i zadbali o bezpośredni kontakt z publicznością. Miła atmosfera spotkania, możliwość podziwiania umiejętności muzyków  oraz  interesujące przekazywanie wiedzy muzycznej to niewątpliwe atuty koncertu.

Zgodnie z założeniem ,,Uczmy bawiąc, bawmy ucząc” panowie podbili serca publiczności.
 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
15 GRUDNIA - CYRK "HECA"


Naszą szkołę odwiedził cyrk "Heca". Przedstawienie odbyło się w sali gimnastycznej gimnazjum i bardzo podobało się zgromadzonym widzom. Podczas występu dzieci podziwiały pokaz żonglerki, gimnastyki artystycznej, ekwilibrystyki. Nasi uczniowie nie tylko byli widzami. Stali się również czynnymi uczestnikami cyrkowych pokazów. Bawili się z cyrkowcami, jeździli na rowerkach, żonglowali. Największą jednak atrakcją był wąż, którego można było dotknąć i to on wzbudził największą sensację wśród najmłodszych widzów. Po występie artyści otrzymali gromkie brawa.