UROCZYSTOŚCI SZKOLNE3 PAŹDZIERNIKA - JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY!
 

3 października  143 uczniów z klas III - VI szkoły podstawowej oraz I - II gimnazjum wzięło udział w uroczystej inauguracji 15. edycji kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!”, której współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Uczniowie  dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają na nich na drodze, a także jakie znaczenie mają elementy odblaskowe.

Wszyscy uczniowie otrzymali z rąk zaproszonych gości pakiety z elementami odblaskowymi. W skład zestawu wchodzą cztery elementy – dwie opaski zapinane na rękę oraz dwie zawieszki, które można przypiąć do ubrania lub stroju.

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”  to nauka poprzez zabawę. Uczniowie jeździli rowerem po specjalnym torze rowerowym, co – wbrew pozorom – nie było takie proste. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali pracownicy płockiego ośrodka ruchu drogowego. Wielu uczniów próbowało także  swoich sił w symulatorach jazdy.  Mogli wybrać pojazd i trasę, którą chcieli się poruszać. Wspólnie z policjantami oglądali również film „…tak, chcę być bezpieczny”. Po jego emisji, rozmawiali  o zagrożeniach czyhających na najmłodszych nie tylko na drodze, ale  także  w Internecie. Natomiast o tym, jak udzielić pierwszej pomocy, opowiadali dzieciom ratownicy medyczni, a strażacy prezentowali sprzęt strażacki.