UROCZYSTOŚCI SZKOLNE22 GRUDNIA - JASEŁKA
 

Uroczystość jasełek od wielu już lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku również przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas IIIb, IIIa, V oraz chóru szkolnego wystąpiły z przedstawieniem jasełkowym „W drodze do Betlejem”  przygotowanym przez p. M. Antczak i p. M. Zielińskiego.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, że czas Bożego Narodzenia jest już blisko.

Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy mali aktorzy otrzymali ogromne brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem, zarówno dla aktorów, jak i nauczycieli oraz rodziców, którzy przyszli obejrzeć występ swoich pociech.

Występ jasełkowy bardzo się wszystkim podobał, dlatego też dzieci wystąpiły z jasełką również w kościele parafialnym
6 stycznia w uroczystość Trzech Króli. Po występie otrzymały od Proboszcza naszej parafii ks. Romana Jankowskiego słodki poczęstunek. Przedstawienie jasełkowe obejrzeli również goście, którzy przybyli do naszej szkoły w niedzielę 15.01.17 r. na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.