UROCZYSTOŚCI SZKOLNE17 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ PAPIESKI
 

17 października 2016 roku o godz. 10.30 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XVI Dnia Papieskiego. W akademii wzięli udział uczniowie klasy V oraz uczniowie, którzy należą do szkolnego chóru. Pod kierunkiem p. Marzenny Antczak i p. Mariusza Zielińskiego przedstawili program słowno - muzyczny poświęcony osobie naszego wielkiego rodaka Świętego Jana Pawła II. Hasłem przewodnim było motto naszego Papieża „Totus tuus”, czyli „Cały Twój Maryjo”.

Od wyboru naszego rodaka na Stolicę Piotrową minęło 38 lat. Nie ma go już z nami, ale jego przesłanie kierowane
do nas jest ciągle aktualne. Jan Paweł II przez cały czas jest wzorem dla wielu ludzi naszego pokolenia. Dlatego chcieliśmy przybliżyć jego osobę uczniom naszej szkoły. W czasie akademii przekazaliśmy informacje na temat naszego wielkiego Polaka oraz śpiewaliśmy jego ulubione piosenki: „Nasze miasto Wadowice”, „Barkę”, „Bliski, blisko”, „Nie musisz mówić nic”
i „Abba, Ojcze”. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i włączały się w śpiew piosenek.

        Jan Paweł II jest dla nas wzorem do naśladowania, o którym pamięć w naszych sercach nie przeminie. Ojciec Święty mimo tego, że był na szczycie hierarchii Kościoła, pozostał dla ludzi człowiekiem, jakim był zawsze. Przez wieloletnie sterowanie łodzią Piotrową pokazywał młodym ludziom właściwą drogę, którą jest Jezus Chrystus. Poprzez wspomnienia
o nim chcieliśmy właśnie przekazać te wartości tak ważne w dzisiejszym świecie.