UROCZYSTOŚCI SZKOLNE13 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
 

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele emeryci oraz uczniowie.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania złożyli pani dyrektor Jadwiga Terebińska, przedstawiciele Rady Rodziców - pani A. Szymańska i pani A. Ciosek oraz uczniowie.

Przepiękną laurką na tę okoliczność była część artystyczna w wykonaniu małych artystów z koła teatralnego „Skrzat” i dzieci z chóru szkolnego. Dzieci w doskonały sposób przedstawiły zmartwienia i bolączki pedagogów.

Bardzo wesołym akcentem uroczystości był także nietypowy konkurs przygotowany przez Samorząd Uczniowski  „Rozpoznaj swojego nauczyciela” na podstawie zdjęć z dzieciństwa.  Wzbudził on wśród wszystkich wiele radości i uśmiechu.

Na zakończenie pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły,  a reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali słodkie upominki.