UROCZYSTOŚCI SZKOLNE25 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku...25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!". Tego dnia każde dziecko przyszło do zerówki i pierwszych klas ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.

Dzieci z klas pierwszych zostały zaproszone do wspólnej zabawy w Misiowej krainie, przez młodszych kolegów z zerówki. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Mój stary dobry miś”, „Jadą, jadą misie”, „Niedźwiadki”. 

Panie: A. Belka i J. Zielonka przygotowały w tym dniu wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce i słodki poczęstunek. Na koniec każdy uczestnik został mianowany na PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA

Ten dzień w szkole pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.