WYCIECZKI


 
26 CZERWCA - GRZYBOWO
 

W dniu 24.06.2015 r. uczniowie kl. IV - VI uczestniczący w Projekcie Edukacyjnym "Moja przyszłość" odbyli jednodniową wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego w Grzybowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach teoretycznych pt. "Od ziarenka do bochenka chleba" oraz "Pszczoły wokół nas". Podczas zajęć praktycznych uczniowie wypiekali chleb, doili kozy oraz wyrabiali świeczkę z wosku pszczelego.

 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

 
18 CZERWCA - PŁOCK


18 czerwca 2015 r. był dniem szczególnie wyczekiwanym dla uczniów klasy trzeciej i drugiej. Tego dnia odbyła się pożegnalna, a zarazem ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka do Płocka. Uczniowie pod opieką p. Grażyny Tomasik i p. Doroty Tumalskiej rozpoczęli dzień od zwiedzenia ogrodu zoologicznego. Tam mieli okazję obejrzeć wiele gatunków zwierząt, w tym wiele cennych okazów rzadko spotykanych w innych ogrodach. Po dwugodzinnym spacerze wszyscy udali się do pobliskiego ogródka jordanowskiego, w którym mieli okazję skorzystać z takich atrakcji, jak karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, skałki i wiele innych. Śmiechom i zabawie nie było końca. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie płockiej katedry i Wzgórza Tumskiego. Ostatnią godzinę przed odjazdem dzieci spędziły w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Tam pod kierunkiem przewodnika obejrzały dział sztuki, a w nim wiele obiektów secesyjnych oraz dział archeologii. Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do Miszewa licząc na podobne atrakcje w następnym roku szkolnym.
 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

 

18 CZERWCA - SKANSEN W SIERPCU
 

W dniu 18.06.2015 r. uczestnicy projektu edukacyjnego "Moja przyszłość" odbyli jednodniową wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej "Skansen" w Sierpcu. Dzieci z przewodnikiem zwiedzały muzeum, uczestniczyły w lekcji "Ziołolecznictwo wiejskie" oraz brały udział w pokazie i degustacji wyrobu masła.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
13 CZERWCA - KONGRES MISYJNY W WARSZAWIE
 

13.06.2015 roku w Warszawie odbył się IV Kongres Misyjny. Na kongres Misyjny wyjechały dzieci z dekanatu bodzanowskiego: z parafii Blichowo, Kępa Polska, Bodzanów, Daniszewo i Miszewo Murowane. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Ewelina Borowska, Joanna Lewandowska, Joanna Bukowicka, Renata Bąkiewicz i Sylwia Dudek.

Wyruszyliśmy autokarem sprzed kościoła w Bodzanowie o godz. 7.30. Na miejsce dotarliśmy na godz. 9.30. Przeszliśmy na halę Torwaru, gdzie zebrało się blisko pięć tysięcy dzieci z całej Polski. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą świętą celebrowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Markowskiego. Następnie odbyły się spotkania z misjonarzami, dzieci miały możliwość kupienia pamiątek misyjnych. Zakończyliśmy spotkanie odmówieniem różańca misyjnego i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni i w wyśmienitych humorach udaliśmy się do Mc Donaldsa. Po zjedzeniu posiłku ruszyliśmy dalej. Na miejsce dotarliśmy na godz. 17.00, skąd dzieci zostały odebrane przez rodziców.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
9 - 12 CZERWCA - KRAKÓW


Na początku czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 4-dniowej wycieczce do Krakowa zorganizowanej przez p. Małgorzatę Martynowską, p. Martę Chojnacką oraz p. Dorotę Tumalską. Wyjazd został dofinansowany ze środków Rady Rodziców oraz z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pierwszego dnia, wczesnym porankiem uczniowie wyjechali do  Wieliczki. Na miejscu wraz z przewodnikiem udali się po niezliczonej ilości schodów w świat legend Wielickiej Kopalni. Odwiedzili najciekawsze miejsca Kopalni, a w tym Kaplicę św. Kingi, patronki górników wydobywających sól. Po bardzo ciekawym, ale intensywnym zwiedzaniu uczniowie zostali zakwaterowani w pensjonacie Trans-Expres w Krakowie. Następnego dnia zaraz po śniadaniu wyruszyli z przewodnikiem do centrum Krakowa. W ciągu 5-godzinnego zwiedzania zobaczyli m.in. Katedrę na Wawelu, a w niej część grobów królewskich oraz Dzwon Zygmunta. Dłużej zatrzymali się w kościele Mariackim podziwiając ołtarz Wita Stwosza oraz wysłuchali hejnału, granego przez trębacza z wieży kościoła.  Byli również w Smoczej Jamie,  u stóp ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego, a także na dziedzińcu Collegium Maius. Stali, jak kiedyś tysiące wiernych, a dziś większość turystów pod Oknem Papieskim w Pałacu Biskupim przy ulicy Franciszkańskiej, wspominając postać Jana Pawła II. Ostatnie chwile w Krakowie spędzili na Rynku Głównym i w Sukiennicach. Po kolacji uczniowie udali się wraz z opiekunami do Sanktuarium w Łagiewnikach. Trzecie dzień spędzili w Ojcowskim Parku Narodowym. Piesza wycieczka stała się dla niektórych uczniów wyzwaniem. Wraz z przewodnikiem rozpoczęli zwiedzanie od obejrzenia filmu o Parku oraz obejrzenia ekspozycji przyrodniczej w nowoczesnym Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Następnie podziwiając piękne widoki udali się do Źródełka Miłości oraz Jaskini Łokietka. Miłym zakończeniem dnia okazała się wizyta dzieci w kinie Cinema City w Krakowie. Z zainteresowaniem obejrzeli film pt. Kraina jutra. Ostatniego dnia wracając do domu zatrzymali się w Częstochowie. Mieli tam możliwość zobaczenia wzgórza, na którym znajduje się kompleks zabudowań sakralnych ze wspaniałym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, otoczonych wałami obronnymi, zwany Jasną Górą. Zakończeniem bardzo udanej wycieczki była wizyta w restauracji Mc Donalds. W wesołych nastrojach uczniowie wrócili do domów.
 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
2 CZERWCA - WARSZAWA


2 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy pod opieką p. M. Antczak, p. G. Tomasik, p. H.  Maliszewskiej i p. M. Kasprzyckiej. Wyruszyliśmy o godz. 650. Mimo porannej godziny na twarzach dzieci widać było zadowolenie. Na miejsce dojechaliśmy o godz. 930. Czekała już na nas Pani przewodnik. Zaczęliśmy zwiedzanie od Łazienek Królewskich, które zachwycają każdego swym pięknem. Pogoda nam dopisywała, było bardzo słonecznie. Słuchaliśmy muzyki znanego kompozytora Fryderyka Chopina i zobaczyliśmy jego pomnik. Następnie pływaliśmy gondolami. Zobaczyliśmy także pomnik Henryka Sienkiewicza, Pomnik Małego Powstańca. Widzieliśmy zmianę wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Następnie zwiedziliśmy Zamek Królewski i wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury. W przerwie pomiędzy zwiedzaniem zjedliśmy lody. Był również czas na zakup pamiątek.            
            Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się  do Mc Donaldsa, gdzie każde dziecko otrzymało zestaw Happy Mill. Po zjedzeniu posiłku udaliśmy się w drogę powrotną. Humory nam dopisywały i nikomu nie chciało się wracać. Jednak, w myśl przysłowia, wszystko, co dobre, szybko się kończy, dobiegła końca także nasza wycieczka.
Mamy nadzieję, ze kiedyś powtórzymy jeszcze taki wyjazd.   
 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 
14 MAJA - WARSZAWA
 

W dniu 14.05.2015 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły dzieci z klas IV i V. Wycieczka została zorganizowana i sfinansowana przez Posła na Sejm Pana Piotra Zgorzelskiego. Dzieci wraz z opiekunami p. Małgorzatą Martynowską, p. Jolantą Łagodzińską oraz p. Pawłem Bogiel miały okazję zwiedzić budynek Sejmu RP,  po którym przewodnikiem był Pan Poseł Piotr Zgorzelski. W trakcie pobytu w sejmie, grupa uczestniczyła również w obradach Sejmu RP, które odbywały się tego dnia. Ponadto dzieci zjadły pyszny obiad w restauracji sejmowej, dzięki czemu miały również możliwość spotkania innych parlamentarzystów.

W kolejnej części wycieczki grupa wraz z przewodnikiem przeszła Traktem Królewskim na Stare Miasto zwiedzając Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski.
 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

 
22 KWIETNIA - RAJD ROWEROWY
 

    22 kwietnia 2015 roku uczniowie z Koła Biblijnego z klasy szóstej wraz z opiekunką Koła – p. Marzenną Antczak wzięli udział w pierwszym w tym roku rajdzie rowerowym. Rajd odbył się do Białobrzegów.

   Wyruszyliśmy sprzed szkoły o godz. 13. 15 trasą przez Borowice. Po drodze podziwialiśmy piękno naszej przyrody, która właśnie zaczęła się budzić do życia. Przejechaliśmy przez las w Białobrzegach w wyśmienitych nastrojach. Po drodze wiele rozmawialiśmy na temat czystości naszego środowiska, a raczej śmieci, które ludzie zostawiają w lesie.

   O godz. 15.15 wróciliśmy do Miszewa, gdzie nasz rajd zakończyliśmy pobytem w tutejszej pizzerii. Wszyscy mieliśmy wspaniałe nastroje i zaplanowaliśmy już kolejny wyjazd rowerami oraz ognisko.

 
   
   
   

 

21 KWIETNIA - "SZEWCZYK DRATEWKA"


21 kwietnia 2015 r. uczniowie klas 0 - III obejrzeli w Płockim Domu Kultury przedstawienie zatytułowane "Szewczyk Dratewka" zrealizowane na podstawie baśni J. Porazińskiej. Spektakl przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia przeniósł widzów w świat pełen baśniowych tajemnic. Dzieci całym sercem kibicowały tytułowemu bohaterowi, który musiał wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić królewnę zamkniętą w wieży przez złą czarownicę. Mali widzowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

 
   
   
   
   
   
   
   
 

 

27 MARCA - HAPPY PARK


27.03.2015r. odbyła się wycieczka do Centrum Zabaw „Happy Park”  w Stróżewku. W wycieczce wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy  Ia i Ib.  Z ogromnym entuzjazmem dzieci korzystały z dostępnych w Centrum Zabaw zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, trampoliny, mini pojazdów oraz armatek na piłeczki. Dodatkową atrakcją było malowanie buziek. W przerwie zabawy dzieci otrzymały ciepłe przekąski i soki. Czas spędzony na świetnej zabawie upłynął bardzo szybko.

Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone .

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

23 MARCA - KRĘGIELNIA

 

23 marca 2015 r. byliśmy w kręgielni. Dla zdecydowanej większości uczniów to pierwsze spotkanie z kręglami. Było dużo zabawy, śmiechu i oczywiście sportu. Wspólna przekąska uwieńczyła zawody w duchu zdrowej rywalizacji i kibicowania. Wszyscy byli zachwyceni i chcą powtórzyć taką zabawę w najbliższym czasie z Rodzicami!

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

17 MARCA - KLASA IA I KLASA IB W ŁĄCKU


W dniu 17.03.15 r. uczniowie klasy Ia i Ib pojechali na wycieczkę do Łącka, gdzie zwiedzali ośrodek "Stado Ogierów". Inspiracją tego wyjazdu była tematyka zajęć minionego tygodnia dotycząca życia koni.
"Stado Ogierów" jest właścicielem 80 ogierów. Dzieci zwiedziły zespół zabytkowych obiektów położonych na terenie ośrodka, obejrzały konie w boksach, stajnie, powozownię z kolekcją starych pojazdów konnych, krytą ujeżdżalnię. Pan przewodnik, który jest wieloletnim pracownikiem, w ciekawy sposób opowiadał o rasie ogierów, ich rodowodzie, jakiej są maści, czym są karmione. Można było konie pogłaskać, co oczywiście sprawiło dzieciom wiele radości, dotknąć uprzęży i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Poza tym uczniowie dowiedzieli się, że ośrodek organizuje zawody konne, aukcje koni, wczasy jeździeckie, zajęcia z hipoterapii,
o czym dzieci uczyły się podczas lekcji w szkole. Ciekawostką była informacja, że na terenie ośrodka kręcono wiele scen do znanych polskich filmów.
Pobyt w "Stadzie Ogierów" w Łącku dostarczył uczniom klas pierwszych wielu wrażeń.
 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

 
12 GRUDNIA - "UWOLNIĆ MIKOŁAJA"
 

12 grudnia 2014 r. 93 uczniów z naszej szkoły obejrzało w kinie Helios najnowszą komedię wyprodukowaną przez Ridleya Scotta ze zdobywcą Oscara, Jimem Broadbentem, w roli tytułowej.

Święty Mikołaj spowodował wypadek swoimi saniami i jest poszukiwany przez policję. Znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia, nie chce pakować się w kłopoty i trzyma się od stróżów prawa z daleka. Jednak kiedy Mikołaj trafi za kratki, próbując odbić z przytułku dla zwierząt swojego renifera, Tom zmusi tatę do interwencji. Wspólnie postarają się uwolnić Mikołaja i umożliwić mu powrót do Laponii.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie dojazdu do kina.
 

                               
 

2 GRUDNIA - "CO SIĘ DZIEJE Z MIKOŁAJEM?"
 

W dniu 02.12.2014 roku dzieci z koła teatralnego „Skrzat” wraz ze swoimi opiekunkami wzięły udział w przedstawieniu pt. „Co się dzieje z Mikołajem?” zorganizowanym w kinie „Przedwiośnie” w Płocku. W oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia uczniowie mieli okazję obejrzeć historię zagubionego Świętego Mikołaja. Bohaterami przedstawienia byli miś, pierwsza gwiazdka, ufoludek oraz pani zima. Niewątpliwym zaskoczeniem było wystąpienie czarodzieja, który swoimi magicznymi sztuczkami wprowadzał wiele zamieszania. Perypetie bohaterów, ciekawe zwroty akcji przeplatane piosenkami, doprowadziły widzów do spotkania ze Świętym Mikołajem, który przygotował dla wszystkich dzieci drobne upominki.

 Czekamy na Ciebie w naszych domach drogi Mikołaju!
 

 
 

 

13 LISTOPADA - KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ
 

Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną i wyjątkową okazję wziąć udział w koncercie Majki Jeżowskiej, który odbył się w Szkole Muzycznej w Płocku. Podekscytowane dzieci usadowiły się na widowni i z niecierpliwością czekały na występ swojej ulubienicy, której piosenki tak często nucą i śpiewają. W końcu nadszedł czas wielkiej zabawy - artystka dziarskim, tanecznym  krokiem wkroczyła na scenę.  I już od tego momentu czas dla naszych uczniów zatrzymał się! Wszystkie dzieciaki, żywo zachęcane przez artystkę, bawiły się doskonale. Tańczyły, śpiewały stare i nowe przeboje piosenkarki, brały udział w konkursach. Po koncercie piosenkarka pozowała do zdjęć i rozdawała autografy. Atmosfera  była bardzo serdeczna i pełna życzliwości.
 

 
 
 
 
 


12 LISTOPADA - WARSZAWA
 

W dniu 12 listopada 2014r.  uczniowie klas I - VI pojechali  na wycieczkę do Warszawy. Podróż minęła nam szybko, jednak przejazd do TVP przez Warszawę odbył się w ogromnych korkach. Co też było niemałą atrakcją.

Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w siedzibie telewizji polskiej.  Zwiedziliśmy studia telewizyjne. Zapoznaliśmy się z pracą przy produkcji programu. Dowiedzieliśmy się, że najważniejsze to: światło, obraz i dźwięk. Później odwiedziliśmy studio, gdzie powstaje program „Jaka to melodia”, oraz „Świat się kręci” – usiedliśmy  w fotelu, w którym  prowadzi audycję pani Agata Młynarska. Następnie zwiedziliśmy nowy budynek telewizji, a w nim Muzeum Telewizji Polskiej.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym. Mieliśmy możliwość zwiedzenia całego stadionu – począwszy od trybun, a skończywszy w loży kryształowej – nazwanej tak, ponieważ znajduje się w niej duży  żyrandol wykonany z prawdziwych kryształów (bardzo ładny). Odwiedziliśmy szatnie piłkarzy i siedzieliśmy w fotelach, w których siedzą piłkarze przed wyjściem na murawę. Natomiast płyta boiska zamieniona została w przepiękne, kilkuczęściowe lodowisko. Niektórzy uczniowie zamienili się na chwilę w komentatorów sportowych, inni weszli na sam szczyt, prawie dotykając dachu. Najzagorzalsi kibice (uczniowie) zakupili pamiątki w postaci  biało - czerwonych szalików i czapek.

Trzecim etapem wycieczki była wizyta w Pałacu w Wilanowie. Tutaj uczestniczyliśmy w lekcji historycznej „Z wizytą u Króla Jana” - prowadzonej przez panią edukator. W  sposób bardzo ciekawy dzieci poznały historię miłości Króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery zwanej Marysieńką. Poznały codzienne życie króla. Zobaczyły jego apartamenty w tym sypialnię. Ponadto Damian Owczarzak z klasy II i Bartek Wyrębkowski z klasy III  zostali przebrani w tradycyjny strój szlachecki – żupan, kontusz z pasem i  czapę – zwaną kołpakiem.

Na koniec byliśmy w Mc`Donaldzie bez, którego w tej chwili żadna wycieczka się już nie obędzie.

Wieczorem  pełni wrażeń, szczęśliwi i nieco zmęczeni wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.