UROCZYSTOŚCI SZKOLNE11 STYCZNIA - XXIII FINAŁ WOŚP
 

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie dziękuje wszystkim uczestnikom XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tj. uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za niedzielne popołudnie podarowane potrzebującym,
za otwarte serca, dobrą energię i hojność. Dzięki temu udało się nam zebrać kwotę 2926,00 zł
i przeznaczyć na konto WOŚP. To dobrze, że znów z nadzieją możemy patrzeć na siebie
i wiedzieć, że jest w nas siła przyjaźni i miłości, która pozwala innym żyć.


Jak co roku podczas Finału WOŚP było wiele atrakcji - licytacja, loteria, salonik fryzjerski i kosmetyczny, kawiarenka z pysznymi ciastami i kawą, konkursy i zabawy oraz piękna bajka "Gdzie jest worek Mikołaja?"

Święty Mikołaj to doskonale znana postać staruszka z długą, siwą brodą, w czerwonym stroju i z workiem pełnym prezentów. Każdy wie, jak dłuży się czas, kiedy na niego czekamy. Często zmęczony długą podróżą odpoczywa w cichych zakątkach i zdarza się, że napotyka na kłopoty.

Mali aktorzy – uczniowie kl. II i III w bajce pt. „Gdzie jest worek Mikołaja” ukazali tarapaty Świętego, który wędrując do naszej szkoły spotkał złośliwych rozbójników i utracił worek z prezentami dla dzieci. Z pomocą zmartwionemu Mikołajowi przybiegli Rumcajs, kot w butach, zajączek i strach na wróble.

Zło zostało pokonane, zwyciężyło dobro i chęć obdarowania dzieci prezentami. Bajkowy Mikołaj w asyście rozbójników zatańczył  skoczny taniec, wywołując wśród publiczności wiele radości.

W wesołym nastroju wystrzelonego konfetti pożegnaliśmy miłego gościa, śpiewając mu piosenkę:

 „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają. Wszystkie dzieci na niego czekają”
 DZIĘKUJEMY