UROCZYSTOŚCI SZKOLNE8 GRUDNIA - MIKOŁAJKI
 

Mikołaju, Mikołaju…

6 grudzień jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję (w tym roku wyjątkowo na Mikołaja czekaliśmy 8 grudnia). Od samego rana na korytarzach i w klasach widzieliśmy dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, które z niecierpliwością wypatrywały gościa.

W końcu przybył … po długim oczekiwaniu doczekaliśmy się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkań w klasach dzieci, na powitanie Mikołaja, zaprezentowały wierszyki, piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył wszystkich miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Oprócz prezentów od Mikołaja, dzieci w każdej klasie dostały od rodziców pyszne niespodzianki.  

Następnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprosili Mikołaja na występ pt. „Gdzie jest worek Mikołaja?”. Po tak wielu atrakcjach Mikołaj troszkę zmęczony, pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego dzieci w sąsiednich szkołach. A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!

- To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię Mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.