UROCZYSTOŚCI SZKOLNE14 CZERWCA - FESTYN RODZINNY
 

14 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Nowym Miszewie odbył się festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej miejscowości i nie tylko. O godzinie 14.00 pani dyrektor Jadwiga Terebińska powitała przybyłych gości: Starostę Powiatu Płockiego p. Mariusz Bieńka, Wójta Gminy Bodzanów p. Jerzego Staniszewskiego, przewodniczącego Rady Gminy Bodzanów p. Pawła Różańskiego, księdza Stanisława Dziekana, p. Mirosławę Żaglewską.
Na początku festynu wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III,  które przygotowały program muzyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Przybyli goście mogli także obejrzeć finalistów szkolnego konkursu "Mam talent", mecz siatkówki rozegrany pomiędzy rodzicami, a uczniami. Można było też z bliska zobaczyć wystawę terrarystyczną. Powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa. Dzieci jeździły na koniu oraz motorach, brały udział w konkursach plastycznych, zjeżdżały na zjeżdżalni. Błysk w oczach zgromadzonych wywołał wjazd radiowozu policji. Była okazja zobaczyć psa policyjnego, wyposażenie radiowozu policyjnego a także porozmawiać z policjantami.
W trakcie festynu przybył również Poseł na Sejm RP p. Piotr Zgorzelski, który wręczył nagrody za udział w rodzinnych zawodach sportowych.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wojskowy pokaz, dzieci chętnie brały udział w grach i zabawach przygotowanych przez żołnierzy. Dużym zainteresowaniem wśród rodziców i dzieci cieszyło się Centrum Wolontariatu przygotowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzanowie. Organizatorzy Kampanii "Postaw na Rodzinę" prowadzili stoisko edukacyjno - profilaktyczne. W warsztatach plastycznych z dziećmi i rodzicami uczestniczyli
Starosta Powiatu Płockiego p. Mariusz Bieniek, Wójt Gminy Bodzanów p. Jerzy Staniszewski oraz Radny Powiatu Płockiego p. Paweł Bogiel. W ofercie festynu znalazły się również: sprzedaż gofrów, lodów, ciast pieczonych przez rodziców, stoisko gastronomiczne.
Podczas imprezy panowała miła atmosfera, pogoda również nie zawiodła, słoneczko towarzyszyło nam do godziny 20.00. Na zakończenie najmłodsi za udział w licznych konkursach otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, gości i dzieci uczestniczących w zabawie. Tego typu imprezy pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują rodziców z placówką, do której uczęszcza dziecko.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.