UROCZYSTOŚCI SZKOLNE6 LUTEGO - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 0
 
"Babciu, Dziadku kochać Was będę i kochać nie przestanę, bo wiem, że od Was to samo dostanę"


6 lutego sala gimnastyczna naszej szkoły, wypełniła się wspaniałymi Gośćmi. Dzieci z niecierpliwością czekały na swoich bliskich, albowiem Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w ich życiu. Gości witały w drzwiach uczennice klasy III, wręczając medale „SUPER BABCIA”, „SUPER DZIADEK”.

Najserdeczniejsze życzenia złożyła pani dyrektor Jadwiga Terebińska. Wyraziła również swój wielki podziw dla Babć i Dziadków, za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.

Na Babcie, Prababcie, Dziadków i Pradziadków czekało wiele niespodzianek. W pięknie udekorowanej sali, dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyni program słowno – muzyczny. Niektóre wierszyki i piosenki wzruszały, a czasem rozśmieszały aż do łez. Dzieci były podziwiane i nagradzane brawami za swą spontaniczność, piękną recytację, śpiew i taniec. Wnuczęta swoim występem chciały podziękować Babciom i Dziadkom za miłość, radość, opowiadanie bajek, śpiewanie kołysanek, cierpliwość, dobre słowo i czułość.

Następnie dziadkowie i babcie otrzymali od wnuków serdeczne buziaki, kwiatuszki z pięknym zdjęciem.

Po występach przyszedł czas na pyszny poczęstunek, który przygotowali Rodzice. Pyszne ciasta upiekły Mamy. Do pomocy włączyli się też nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej. Wszak Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych i najważniejszych świąt w naszej szkole. W tym dniu spotykają cztery pokolenie.

Był to dzień, który wszystkim przyniósł wiele radości i wzruszeń.