UROCZYSTOŚCI SZKOLNE27 WRZEŚNIA - "ŻEBY ZDROWYM BYĆ"
 

     W ramach Programu Profilaktycznego dzieci z Koła Teatralnego "Skrzat" przedstawiły całej społeczności szkolnej inscenizację pod tytułem "Żeby zdrowym być". Była to premiera w nowym roku szkolnym. W zabawny sposób przekazano treści bardzo ważne dla zdrowia każdego człowieka, a zwłaszcza dorastającego i rozwijającego się dziecka.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat dbania o higienę ciała, konieczności codziennego i starannego mycia zębów, zwracania uwagi na schludny wygląd. Dowiedzieli się również, jak duży wpływ na ludzkie zdrowie ma właściwe, racjonalne odżywianie, dieta bogata w warzywa i owoce, które dostarczają organizmowi wielu witamin. Poza tym uczniowie, a nawet nauczyciele śpiewali razem z małymi aktorami znane każdemu piosenki: "Mydło" i "Witaminki".
     Było miło, zabawnie i ciekawie. Miejmy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają te wszystkie mądre rady i wskazówki na temat zdrowia.
      Po inscenizacji pani pielęgniarka M. Fijałkowska opowiedziała o urazach i ich skutkach. Dzieci słuchały bardzo uważnie i zadawały pytania. To była bardzo ciekawa lekcja dla wszystkich i przestroga, że niewłaściwe zachowanie może  skończyć się bardzo poważnymi uszkodzeniami ciała. Dlatego zawsze pamiętajmy o bezpieczeństwie!