UROCZYSTOŚCI SZKOLNE11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
 
 "Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości".
                                                                                                                                                                     Józef Piłsudski

                                                                                                                        
      11 listopada - dzień, w którym obchodzimy Święto Niepodległości. To data - symbol - odrodzenie się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię, która odbyła się 12 listopada 2013 r.
      W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność uczniowska. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie w montażu słowno - muzycznym przedstawili drogę Polski do niepodległości. Przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia historyczne, sylwetki bojowników o wolną Polskę, a zaprezentowane wiersze patriotyczne i pieśni legionowe nadały akademii uroczysty i podniosły charakter.
      Młodzi artyści doskonale wywiązali się ze swoich ról scenicznych i otrzymali gromkie brawa.
Na zakończenie uroczystości uczennica prowadząca akademię podziękowała wszystkim uczniom, że ze skupieniem brali udział w tej swoistej lekcji historii.
      Akademię przygotowali uczniowie kl. VI i kl. IV wspólnie z chórem szkolnym. Nad całością czuwała p. B. Paradowska, oprawę muzyczną zapewnił p. P. Bogiel. Piękną dekorację przygotowała p. J. Zielonka.