UROCZYSTOŚCI SZKOLNE7 WRZEŚNIA - PIELGRZYMKA DO KĘPY POLSKIEJ
 

     Dnia 7 września 2013 roku z naszej parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Miszewie Murowanym wyruszyła piesza pielgrzymka  do Sanktuarium Matki Bożej w Kępie Polskiej. W pielgrzymce wzięli udział również uczniowie naszej szkoły z klas III - VI. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Jolanta Łagodzińska, p. Grażyna Tomasik i p. Marzenna Antczak.

       Przed wyruszeniem na pielgrzymkę wszyscy brali udział we Mszy świętej, która odbyła się o godz. 8.00 w naszym kościele parafialnym pod przewodnictwem Proboszcza parafii Miszewo Murowane ks. Stanisława Dziekana.

     Po Mszy świętej pielgrzymi wyruszyli do Kępy Polskiej. Dzieci z naszej szkoły i młodzież z gimnazjum niosły różaniec oraz obraz Matki Bożej. Pielgrzymce towarzyszyły śpiewy pieśni kościelnych oraz modlitwy.

     Na miejsce dotarliśmy o godzinie 11.00, o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta. Po Mszy świętej odbyła się procesja wokół kościoła. Na zakończenie dzieci otrzymały zupę i słodki poczęstunek.

    W drogę powrotną wyruszyliśmy autokarem o godzinie 15.00. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i obiecali, że w następnym roku również wezmą udział w pielgrzymce do Kępy Polskiej.