UROCZYSTOŚCI SZKOLNE 1 CZERWCA - FESTYN RODZINNY


     W dniu 1 czerwca 2014 r. w godzinach 1300 - 2000 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowym Miszewie odbył się Festyn Rodzinny, który został zorganizowany z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. Organizatorem festynu byli Rodzice i Nauczyciele we współpracy z Dyrektorem Szkoły p. Jadwigą Terebińską.
     Gościliśmy w naszych progach panią Wójt Gminy Bodzanów Grażynę Pietrzak, księdza dziekana Stanisława Dziekana, uczniów wraz z Rodzicami i wielu sympatyków szkoły.
     Uroczystość otworzyła Dyrektor Szkoły pani Jadwiga Terebińska, która na wstępie podziękowała wszystkim sponsorom, Radzie Rodziców, Radzie Pedagogicznej i Dzieciom.
     Na festynie było moc atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na scenie dzieci z poszczególnych grup wiekowych z Przedszkola "Tęcza" prezentowały swoje umiejętności. W programie pojawiły się piosenki, wiersze, tańce i zabawy. Potem wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b przedstawiając umiejętności recytatorskie i wokalne. Klasa I zaprezentowała bajkę. Występy małych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami.
     Po występach dzieci wystąpiła para taneczna: Julia Lisiecka i Oktawian Dolny, która z gracją i zręcznością zaprezentowała tańce współczesne i standardowe. To był piękny pokaz młodych talentów.
     Były też pokazy Straży Pożarnej z Białobrzegów, które wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci i dorosłych. Niesłabnącym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Do malowania twarzy również ustawiła się długa kolejka.
     Następnie zaprosiliśmy wszystkich do kibicowania Radzie Rodziców, Uczniom i Radzie Pedagogicznej w meczach siatkówki. Zwyciężyła Rada Pedagogiczna i to ona otrzymała z rąk Pani Dyrektor puchar. Po rozgrywkach odbył się pokaz karate.
     Przez cały czas trwania festynu dzieci mogły korzystać ze zjeżdżalni i uczyć się udzielania pierwszej pomocy w Punkcie Medycznym.
     Entuzjaści jazdy na motorach również mieli szansę przejażdżki, ponieważ zaszczyciła nas swoją obecnością grupa motocyklistów z Płocka i okolic.
      Odbyły się również zawody sportowe, w których brały udział całe rodziny.
Można też było zatracić się w smaczkach "chłopskiego jadła", bowiem w Kąciku Smakosza każdy mógł skosztować pysznego chleba ze smalcem i ogórkiem, chłodnik, sałatki, surówki. W kawiarence także oferowano ciasta. Kiełbaska z grilla, wata cukrowa, gofry z bitą śmietaną i owocami dołożyły nam kolejny "milion kalorii".
      Festyn upłynął w rodzinnej atmosferze, rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili wspólny czas.

            Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu jeszcze raz dziękujemy.