UROCZYSTOŚCI SZKOLNE12 STYCZNIA - CHOINKA NOWOROCZNA I XXII FINAŁ WOŚP
 

W dniu 12.01.2014 r. cała Społeczność Szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie, tj. uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i mieszkańcy Nowego Miszewa grali razem z WOŚP. To już czwarty z kolei rok, kiedy łączymy naszą uroczystość choinkową z działaniami na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki jej pięknemu i szlachetnemu przesłaniu nasze zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości jest z roku na rok coraz większe. Staramy się, aby to był wyjątkowy dzień obfitujący w atrakcje i niespodzianki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Tegoroczna uroczystość choinkowa połączona z 22. Finałem WOŚP miała również ciekawy program. Obejrzelismy przedstawienie "Będzie Boże Narodzenie" zaprezentowane przez dzieci z koła teatralnego "Skrzat", występ zespołu "Na wczoraj" z DPS "Nad Jarem", pokazy karate oraz wysłuchaliśmy koncertu zespołu De Facto.

         Uczestnicy imprezy mogli kupić pamiątki i gadżety ofiarowane przez miejscowych darczyńców. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o ogromnym zaangażowaniu rodziców naszych uczniów, Rady Rodziców oraz mieszkańców Nowego Miszewa i gości z innych miejscowości, którzy aktywnie uczestniczyli w ORKIESTRZE.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się saloniki – kosmetyczny i fryzjerski. Dzięki pracy obu mam naszych uczniów na sali dały się zauważyć pięknie ułożone fantazyjne fryzury oraz oryginalne makijaże. Dzieci oblegały mini - salonik, w którym nauczycielka plastyki malowała im twarze. Pojawiły się na nich barwne rysunki przedstawiające kwiaty, zwierzęta i inne motywy.

          Podczas imprezy działała także mini – kawiarenki z pysznymi domowymi ciastami, gorącą kawą, herbatą i sokami owocowymi.

Tradycyjnie, również w tym roku uczniowie z dumą pełnili wolontariat w ramach działań WOŚP. Począwszy od godzin porannych ośmioro dzieci z klasy VIa i VIb kwestowało wytrwale prawie do końca uroczystości.

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców na uroczystość został zaproszony Mikołaj, który wręczył dzieciom paczki ze słodyczami. Szczególnie najmłodsi byli bardzo przejęci wizytą nieoczekiwanego, tak hojnego gościa.

Był to dzień wytężonej pracy połączonej z przyjemnością dawania siebie i dzielenia się z potrzebującymi. W tym roku zebraliśmy i przekazaliśmy na konto WOŚP kwotę 3267,25 zł. Graliśmy z pasją, radością i przekonaniem, że pomagając innym sami stajemy się lepsi. Dyrektor ZPO p. Jadwiga Terebińska w imieniu całej Społeczności Szkolnej serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wyszli tego dnia z domu i grali z nami, aby nieść serce i pomoc potrzebującym.
 

DZIĘKUJEMY