UROCZYSTOŚCI SZKOLNE8 WRZEŚNIA - PIELGRZYMKA DO KĘPY POLSKIEJ
 

     Dnia 8 września o godz. 800 w kościele parafialnym w Miszewie Murowanym odbyła się Msza święta, po której wyruszyliśmy na pieszą pielgrzymkę do Kępy Polskiej. Wędrowaliśmy 8 kilometrów. Po drodze wspólnie śpiewaliśmy i modliliśmy się do Matki Bożej, odmawialiśmy różaniec powierzając siebie i nasze rodziny Maryi.
      Na miejsce dotarliśmy o godz. 1115. Do czasu Mszy świętej mogliśmy podziwiać piękne wieńce dożynkowe, które przynieśli przedstawiciele poszczególnych parafii z dekanatu bodzanowskiego. Wieńce były piękne i jesteśmy pewni, że wymagały ogromnej pracy. O godz. 1200 odbyła się uroczysta Msza święta. Było to niezwykle duchowe przeżycie. Po Mszy świętej zostaliśmy zaproszeni na ciepły posiłek: zupę pomidorową oraz ciasto.
      O godz. 1430 odjechaliśmy autokarem do Miszewa. Bardzo się wszystkim podobało i stwierdziliśmy, że w przyszłym roku znów weźmiemy udział w tej pielgrzymce.

      W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z koła turystyczno - krajoznawczego i z koła harcerskiego pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Łagodzińskiej, p. Grażyny Tomasik i p. Marzenny Antczak.  Pielgrzymka odbyła się z racji dorocznych dożynek parafialnych