UROCZYSTOŚCI SZKOLNE


 
 

13 STYCZNIA - CHOINKA NOWOROCZNA
I XXI FINAŁ WOŚP
 

W dniu 13.01.2013r. cała Społeczność Szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie, tj. uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i mieszkańcy Nowego Miszewa grali razem z WOŚP. To już trzeci z kolei rok, kiedy łączymy naszą uroczystość choinkową z działaniami na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki jej pięknemu i szlachetnemu przesłaniu nasze zaangażowanie jest w przygotowanie tej uroczystości jest z roku na rok coraz większe. Staramy się, aby to był wyjątkowy dzień obfitujący w atrakcje i niespodzianki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Tegoroczna uroczystość choinkowa połączona z 21. Finałem WOŚP miała również ciekawy program. Impreza rozpoczęła się zabawą dla dzieci urozmaiconą konkursami z nagrodami. W tym czasie dorośli mogli udać się do naszej mini – kawiarenki na pyszne domowe ciasta, upieczone przez mamy naszych uczniów i nauczycieli. Na zmarzniętych gości czekała również gorąca kawa, herbata i soki owocowe.

Dzieci z koła teatralnego „Skrzat” zaprezentowały się w przedstawieniu „Zamieszanie w krainie bajek”. Starsi uczniowie z klas IV – VI wystąpili z kabaretem „Trzeba spać” i „Wywiadówka”, a także przedstawieniami: „Walory Marysi”, „Romeo i Julia” oraz „Ostatni egzamin”. Występy nagrodzono gromkimi brawami.

Uczestnicy imprezy mogli kupić pamiątki i gadżety ofiarowane przez miejscowych darczyńców. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o ogromnym zaangażowaniu rodziców naszych uczniów, Rady Rodziców oraz mieszkańców Nowego Miszewa i gości z innych miejscowości, którzy aktywnie uczestniczyli w ORKIESTRZE.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się saloniki – kosmetyczny i fryzjerski. Dzięki pracy obu mam naszych uczniów na sali dały się zauważyć pięknie ułożone fantazyjne fryzury oraz oryginalne makijaże. Dzieci oblegały mini - salonik, w którym nauczycielka plastyki malowała im twarze. Pojawiły się na nich barwne rysunki przedstawiające kwiaty, zwierzęta i inne motywy.

Tradycyjnie, również w tym roku uczniowie z dumą pełnili wolontariat w ramach działań WOŚP. Począwszy od godzin porannych dziesięcioro dzieci z klasy VI kwestowało wytrwale prawie do końca uroczystości. Ponadto uczennice z klasy VI zadbały o to, aby każde dziecko uczestniczące w imprezie otrzymało serduszko z numerkiem kwalifikującym do losowania pod koniec uroczystości. Dla losowo wybranego małego uczestnika została ufundowana nagroda.  

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców na uroczystość został zaproszony Mikołaj, który wręczył dzieciom paczki ze słodyczami. Szczególnie najmłodsi byli bardzo przejęci wizytą nieoczekiwanego, tak hojnego gościa.

Był to dzień wytężonej pracy połączonej z przyjemnością dawania siebie i dzielenia się z potrzebującymi. W tym roku zebraliśmy i przekazaliśmy na konto WOŚP kwotę 3644 zł. Graliśmy z pasją, radością i przekonaniem, że pomagając innym sami stajemy się lepsi. Dyrektor ZPO p. Jadwiga Terebińska w imieniu całej Społeczności Szkolnej serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wyszli tego dnia z domu i grali z nami, aby nieść serce i pomoc potrzebującym.

Dzieci dojeżdżające zostały dowiezione do szkoły i odwiezione po uroczystości w ramach pomocy charytatywnej pana kierowcy szkolnego autobusu. Serdecznie dziękujemy.
 

Występy uczniów

   
   

   
   
   
   
   
   
Salonik fryzjerski
   

 

 
   
   
Salonik kosmetyczny
   
   
   
Malowanie twarzy
   
   
   
   
Loteria
   
   
   
Kawiarenka
 
   
   
   
   
Licytacja
   
   
   
   
   
   
Konkursy i wspaniała zabawa
   
   
   
   
   
   
 
   
   
 
"Szczęśliwy numerek"
   
   
Wizyta Świętego Mikołaja
   
   
   
   
   
   
   
Liczenie pieniędzy
   
   
 
Zebraliśmy 3644 zł
 
DZIĘKUJEMY