UROCZYSTOŚCI SZKOLNE8 WRZEŚNIA - PIELGRZYMKA DO KĘPY POLSKIEJ

    08.09.11 odbyła się piesza pielgrzymka do Kępy Polskiej. Nasza parafia pw.Wszystkich Świętych brała w niej udział, ponieważ były to uroczystości dożynkowe. W tym roku przewodniczyła tym uroczystościom wieś Niesłuchowo. Na pielgrzymkę udali się także uczniowie naszej szkoły z opiekunami, p. Marzenną Antczak i p. Jolantą Łagodzińską.
    Rozpoczęliśmy ten dzień Mszą świętą, która odbyła się o godz. 8.00 w naszym parafialnym kościele. Po Mszy świętej udaliśmy się wraz z grupą pielgrzymów, mieszkańców Miszewa i okolicznych wiosek oraz młodzieży z Gimnazjum Publicznego w Nowym Miszewie w stronę Kępy Polskiej. W czasie pielgrzymki młodzież niosła różaniec, śpiewaliśmy pielgrzymkowe pieśni, odmawialiśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz różaniec. W połowie drogi zatrzymaliśmy się w lesie na krótki odpoczynek, po czym ruszyliśmy w dalszą drogę. Na miejsce do kościoła w Kępie Polskiej dotarliśmy około godziny 1100. Część pielgrzymów skorzystała przed głównymi uroczystościami z sakramentu pokuty. Gdy czekaliśmy na rozpoczęcie Mszy, mogliśmy zaobserwować jak wspaniałe wieńce dożynkowe zrobili mieszkańcy wielu wiosek z naszego dekanatu.
   W czasie Mszy świętej zaczął padać deszcz, więc zaraz po jej zakończeniu autokarem z p. Pankowskim udaliśmy się w drogę powrotną do Miszewa. Chcielibyśmy podziękować w tym miejscu p. Pankowskiemu za ofiarowaną naszym uczniom bezinteresowną pomoc. Przy szkole byliśmy około godziny 1400. Wszyscy byli zadowoleni, ponieważ każdy z nas szedł do Matki Bożej w określonej intencji i wierzył głęboko, że te intencje zostaną wysłuchane.Pielgrzymka do Kępy Polskiej odbywa się co roku od 15 lat i jest już naszą tradycją. Wiemy, że w przyszłym roku znów postaramy się w niej uczestniczyć.