UROCZYSTOŚCI SZKOLNE6 MAJA - PIESZY RAJD

 

6 maja 2011r wyruszyliśmy z uczniami klas IV-VI na kolejny pieszy rajd szlakiem cennych zabytków naszej okolicy. Organizacją rajdu zajęły się opiekunki SKKT „Wędrowiec”.
        Rajd miał swój początek przy szkole. W pierwszej kolejności  zwiedziliśmy Zespół Dworski, z pięknym starym parkiem i terenami rekreacyjnymi, w którym mieści się Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem”, następnie podziwialiśmy Integracyjny Dom Kultury „Spichlerz” oraz późnogotycki Kościół Parafialny.
        Pogoda tego dnia sprzyjała wędrowcom, w dalszej drodze delektowaliśmy się urokami przyrody, wędrując trasą w stronę Borowic, pokonując piaszczyste ścieżki oraz polne drogi. Wokół pięknego Zespołu Dworskiego otoczonego parkiem krajobrazowym w Borowicach zorganizowaliśmy postój, aby zregenerować siły na dalszą wędrówkę. Wśród cennych żywych pomników przyrody wymienialiśmy rajdowe spostrzeżenia. Posileni i wzmocnieni napojami ruszyliśmy w dalszą drogę, która wiodła przez wieś Barcikowo. Wzdłuż całej trasy rajdowej podziwialiśmy urokliwe przydrożne figurki. Po 4 godzinach marszu mogliśmy pogratulować sobie dotarcia do końca szlaku wyprawy. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni rozeszliśmy się do swoich domów, planując kolejną wyprawę rowerową w ramach aktywnych form spędzania wolnego czasu.