UROCZYSTOŚCI SZKOLNE26  MAJA - ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZTU

 

     Dnia 26.05.2011 r.  odbyła się uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu. Wzięło w niej udział 26 uczniów kl. IV. Przed kościołem powitał dzieci i rodziców  Proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Dziekan, który celebrował uroczystą Mszę świętą.  Rodzice udzielili swoim dzieciom szczególnego błogosławieństwa i wszyscy udali się do kościoła, który był wspaniale ubrany kwiatami. Piękny wygląd kościoła w tym dniu to zasługa rodziców.
Dzieci odświętnie ubrane wzięły czynny udział we Mszy świętej. Przygotowywały się do tego ważnego dla nich dnia przez cały rok pod przewodnictwem p. katechetki Marzenny Antczak.
Ksiądz Proboszcz  podczas homilii zaznaczył, jak ważnym wydarzeniem w życiu każdego chrześcijanina jest chrzest. Poprzez przyjęcie tego sakramentu  stajemy się dziećmi Bożymi i zostajemy włączeni we wspólnotę Kościoła.
Na koniec dzieci podziękowały tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Po Mszy świętej Pan fotograf zrobił zdjęcie pamiątkowe i wszyscy we wspaniałych nastrojach udali się do swoich domów.