UROCZYSTOŚCI SZKOLNE22  MAJA - PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

 

    Dnia 22 maja 2011 r.  na Mszy świętej o godzinie 1100,  14 dzieci z klasy II naszej szkoły  po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Pańskiego, przyjmując Ciało i Krew Pana Jezusa. W tej uroczystej chwili towarzyszyli im rodzice, pani katechetka i wielu gości. A piękna wiosenna pogoda pokazała, że mamy piękną wiosnę w naszych sercach.
    Pierwsza Komunia św. jest zwieńczeniem rocznych przygotowań. Sakrament Eucharystii (jak wszystkie inne sakramenty) wymaga przygotowania, by można przyjąć go ze zrozumieniem, wiarą i miłością. Nad przygotowaniem dzieci czuwała p. katechetka Marzenna Antczak. No i ma się rozumieć rodzice, którzy przychodzili ze swymi pociechami na cotygodniowe próby odbywające się w  naszym parafialnym kościele pw. Św. Anny.
Kościół piękniał wewnątrz. Rodzice dzieci komunijnych sprzątali i ustawiali dekoracje. Dzięki tej pracy kościół wyglądał w czasie uroczystości naprawdę wspaniale. A to przecież symbol pięknie przygotowanych serc dzieci!
    Uroczystość zaczęła się przed kościołem, dzieci poprosiły o błogosławieństwo i cała asysta liturgiczna z ks. Stanisławem Dziekanem na czele weszła do kościoła. Liturgię Słowa przygotowały dzieci, które czytały i śpiewały. W kazaniu ks. Stanisław przypomniał, że Pan Bóg przychodzi do człowieka, nie pozostawia go samemu sobie. Przychodzi przede wszystkim w swym Słowie, ale także pod postaciami chleba i wina - w Komunii św. Przypomniał, jak ważny jest dzisiejszy dzień. Ważny i piękny. Zapewniał, że on sam jak i rodzice i wszyscy zebrani bardzo cieszą się i są dumni z tego, że dzieci mogą przyjąć Ciało i Krew Pańską. Do Komunii dzieci przystępowały  radośnie śpiewając pieśni, których nauczyły się podczas prób.
Po Komunii dzieci wyśpiewały podziękowanie Panu Bogu. Były także podziękowania dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do tej uroczystości. Dzieci wręczyły kwiaty jako podziękowanie za całoroczny trud ks. Proboszczowi, p. katechetce, p. Organiście, p. Kościelnemu i wychowawcom: p. Dorocie Tumalskiej i p. Iwonie Bąbała.
     Ksiądz Stanisław  gorąco podziękował rodzicom, a także wszystkim, którzy pomogli przygotować i sprawować tę piękną liturgię.
     Na koniec każde dziecko otrzymało chlebek, którym miało się podzielić w domu z bliskim. Jest to symbol tego, by nigdy w naszych domach nie zabrakło chleba. I tak zakończyła się uroczysta liturgia podczas której 14 dzieci z naszej parafii przyjęło Pierwszą Komunię św. Później były jeszcze zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...

             Zachęcamy do modlitwy za dzieci i pozdrawiamy wszystkich, licznie przybyłych na uroczystość Gości!