DRUŻYNA HARCERSKA21 - 22 MAJA - "POLA NADZIEI 2011"

 

    W dniach 21- 22 maja 2011 r. harcerze z naszej szkoły kwestowali na potrzeby Hospicjum świętej Urszuli Ledóchowskiej. Kwesta odbyła się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Pola Nadziei 2011”.
Zbiórkę pieniędzy prowadzili harcerze w Nowym Miszewie oraz przed kościołem naszej parafii pw. Św. Anny.
     Hospicjum Płockie po raz pierwszy wzięło udział w akcji „Pola Nadziei” w 2003 r. Na terenie placówki przy ul. Piłsudskiego 37 oraz w pasie zieleni Alei Piłsudskiego posadzono żonkile. Rok później odbyła się pierwsza kwesta na ulicach miasta Płocka. Placówka hospicyjna jest jedną z około 100 w Polsce, która uczestniczy w „Polach Nadziei”. Trwają one od jesieni, kiedy to przy hospicjum sadzi się żonkile, do wiosny, gdy na ulicach miasta odbywa się kwesta.
     Hospicjum Płockie powstało 24 lata temu. Jest prowadzone przez Stowarzyszenie Hospicyjno - Paliatywne pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. Działa w siedzibie przy Al. Piłsudskiego 37 w Płocku: Hospicjum Stacjonarne i Oddział Apaliczny oraz w domach chorych, jako Hospicjum Domowe. W planach jest rozbudowa placówki o nowy oddział stacjonarny.
    Opieka w hospicjum jest darmowa, ale każdego roku jest zbyt mało środków na sprawowanie opieki medycznej. Pracownicy Hospicjum Płockiego docierają do firm, przedsiębiorstw, instytucji, osób prywatnych, aby pozyskać środki na prowadzenie działalności. Dwudniowa kwesta w Płocku pozwoli na wzmocnienie budżetu instytucji, która troszczy się o ludzi potrzebujących opieki w stanach terminalnych. Harcerze poprzez swoje zaangażowanie przyczynili się do pomocy na rzecz płockiego hospicjum.

                                            Darczyńcom z całego serca składamy ogromne podziękowanie!!!