UROCZYSTOŚCI  SZKOLNE


 
ROK SZKOLNY 2009/2010
 
25 CZERWCA - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

"Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek (...). I już po wszystkim. I już składamy pióra, zeszyty i książki. Więc żegnaj szkoło! Już milczy teraz klasa i pusty korytarz. Szkoło!" Jesienią nas powitasz!!! 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
23 CZERWCA - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 50-LECIA SZKOŁY

   Ten dzień był dla nas szczególny i wyjątkowy. Zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, podczas której została poświęcona pamiątkowa tablica ufundowana przez absolwentów naszej szkoły. 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
21 CZERWCA - BAL SZÓSTOKLASISTÓW 

   "Ach, cóż to był za bal..." Takimi słowami nasi uczniowie wspominają swój pierwszy bal, który odbył się w Parku Rozrywkowo-Grillowym "HAPPY" w Białobrzegach. Atrakcji było wiele. Zobaczcie sami jak bawili się szóstoklasiści!

 
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
 
17 CZERWCA - XVIII LETNIA OLIMPIADA SPORTOWA W DPS "NAD JAREM"

   Jak wesoło i przyjemnie można spędzić czas podczas letniej olimpiady sportowej, wiedzą tylko Ci, którzy w niej uczestniczą i zaproszeni goście. Nasi uczniowie każdego roku prezentują część artystyczną, podczas której śpiewają piosenki i wykonują układy taneczne.  

 
   
   
   
   
   
   
   
   
 
16 CZERWCA - RAJD PIESZY

Był piękny, słoneczny dzień, o 1030 wyruszyliśmy na pieszy rajd do parku rozrywki Happy w Białobrzegach. Po dotarciu na miejsce mogliśmy korzystać z wielu atrakcji: zjeżdżalni, huśtawek, przejażdżki na quadzie i na kucyku. Po tak wyczerpujących zabawach z wielkim apetytem zjedliśmy upieczone kaszanki i kiełbaski. Były przepyszne. Kiedy zaspokoiliśmy głód, zabawa trwała dalej, śmiechom i radości nie było końca. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. O godzinie 1700 wróciliśmy do Miszewa. Mimo lekkiego zmęczenia na naszych twarzach malowało się zadowolenie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14 CZERWCA - DZIEŃ MATKI I OJCA

W poniedziałek 14 czerwca w naszej szkole odbyło się wielkie święto rodziny. Uczniowie klas 0 - I zaprosili na wspólną uroczystość swoje mamy i tatusiów. Wszystkich zebranych powitała Królowa bajek, następnie odbyło się piękne przedstawienie, w którym bohaterowie bajek składali rodzicom magiczne życzenia. Na scenie pojawili się magowie oraz wróżki i wyczarowali prezenty dla zebranych gości. Całość zakończyły życzenia dzieci oraz chóralne "Sto lat" odśpiewane przez wszystkich uczniów.
Poprzez tą uroczystość dzieci pragnęły wyrazić rodzicom swoją ogromną miłość i wdzięczność za trud, jakim jest wychowanie.

 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
11 CZERWCA - APEL Z OKAZJI 200 ROCZNICY URODZIN FRYDERYKA CHOPINA

W tym roku minęła 200 rocznica urodzin wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, dlatego też uczniowie kl. VIb przygotowali prezentację multimedialną poświęconą życiu i twórczości naszego znakomitego rodaka. Dowiedzieliśmy się, gdzie dorastał, gdzie uczył się mały Fryderyk, kim była jego największa miłość, w końcu gdzie spędził ostatnie lata swego krótkiego życia. Mieliśmy także okazję posłuchać utworów Chopina.

   
   
   
 
22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI

Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Ziemi, było wiele atrakcji - pokaz mody ekologicznej, festiwal piosenki ekologicznej, przedstawienie "Chrońmy Ziemię" i w końcu pieczenie kiełbasek. Największy podziw wśród uczniów i nauczycieli wzbudzili młodzi projektanci, którzy wystąpili tego dnia w ekologicznych strojach.

   
   
   
   
   
   
 
   
 
16 MARCA 2010r AKADEMIA SZKOLNA
 


UROCZYSTA AKADEMIA SZKOLNA
KU CZCI PREZYDENTA RP LECHA KACZYŃSKIEGO,
JEGO MAŁŻONKI MARII
I WSZYSTKICH OFIAR KATASTROFY LOTNICZEJ
POD SMOLEŃSKIEM

10 KWIETNIA 2010r

 

   
   
   
   
   
 
   
 
19 MARCA - ŚWIĘTO WIOSNY

Święto Wiosny wpisało się na stałe w tradycje naszej szkoły. Jest to dzień, który uczniowie spędzają z wychowawcami, poza terenem szkoły. W tym roku wyjechaliśmy do Płocka. Klasy 0 - III bawiły się w Eldorado, uczniowie z klas IV - VI byli w kręgielni i w kinie na trójwymiarowym filmie pt. "Alicja w krainie czarów". Ci wszyscy, którzy zostali w Miszewie wyruszyli na poszukiwanie wiosny.

 
Szukamy wiosny...
Po drodze wstąpiliśmy do Leśniczówki....
 
 
 
 
Eldorado - wspaniała zabawa
 
 
Czas na krótki odpoczynek...
 
Fantastyczna zabawa uczniów klas IV-VI w kręgielni Galerii Wisła w Płocku.
 
Niepowtarzalne wrażenia po obejrzeniu filmu "Alicja w Krainie Czarów" na długo pozostaną w naszej pamięci.
 
 
8 MARCA - DZIEŃ KOBIET
 

"Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem."
                                                         
                                                                                              Napoleon Bonaparte

 

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu zdarzeń… takie życzenia usłyszały panie i dziewczyny w naszej szkole. Były także prezenty, kwiaty i słodkie niespodzianki w każdej klasie. Koło teatralne przygotowało uroczystą akademię.

 
 
 
 
 
 
19 LUTY - PASOWANIE NA CZYTELNIKA
 
"Książka uczy, książka bawi,
ona nigdy Cię nie zdradzi.
Książka Twoim przyjacielem,
   bo w niej przygód czeka wiele."
 

Takie hasło przyświecało uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 19 lutego 2010 r. Pani Jolanta Zielonka oraz uczniowie klasy III przygotowali akademię, podczas której dzieci z klasy pierwszej stały się pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Była krótka inscenizacja, zagadki, konkursy, a nawet, specjalnie przygotowany na tę okazję taniec. Zachwycone pierwszaki zostały pasowane przez swoją wychowawczynię p. Dorotę Tumalską na "Rycerzy Książki".
Po takiej uroczystości dzieci na pewno chętnie będą odwiedzać bibliotekę i poznawać cały jej księgozbiór.

 
Tak  zachęcają do czytania uczniowie klasy III swoich młodszych kolegów.
 
Uroczyste ślubowanie i pasowanie na "Rycerzy Książki"
Pierwszaki po pasowaniu otrzymały upominki.
 
14 LUTY WALENTYNKI

 

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;
Jednakże, gdy cię długo nie oglądam,
Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;
I tęskniąc sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?
                                                   (A. Mickiewicz)

Popularne Święto Zakochanych stało się okazją do miłej zabawy. Najpierw była poczta walentynkowa. Do pudełka można było wrzucić kartki, listy i liściki z miłym słowem dla niej bądź dla niego. Potem bawiliśmy się na dyskotece, którą poprowadzili chłopcy z kl. VIa i VIb.

 
 
 
 
 
 
 
 
21 STYCZNIA - DZIEŃ BABCI 22 STYCZNIA - DZIEŃ DZIADKA
 
Dziś dla Babci Słońce mamy
i całuski dla Dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa,
i piosenki śpiewa wnusia.
 

Dzieci z klas 0 - I przygotowały wraz z wychowawcami program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Gdy goście zajęli miejsca na widowni powitała ich p. dyrektor Jadwiga Terebińska i przekazała głos małym artystom. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki przygotowane wspólnie z chórem z klas II - III. Wystąpiły w przedstawieniu "Jak Bałwanek Stefanek szukał Babci i Dziadka". Na zakończenie uroczystości zabrzmiało głośne 100 lat a wnuki wręczyły samodzielnie przygotowane prezenty.
Babcie i Dziadkowie byli wzruszeni i dumni ze swoich wnucząt, a dzieci zadowolone i szczęśliwe, że gościły w szkole ukochane Babcie i Dziadków. Na pewno ten wyjątkowy dzień zostanie na długo w naszej pamięci.

 
 
 
 
10 STYCZNIA - CHOINKA SZKOLNA I XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
 

   Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli zorganizowaliśmy choinkę noworoczną, której towarzyszył 18 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z kl. VIa i VIb, mimo niesprzyjającej pogody, kwestowali na ulicach Miszewa. Równocześnie  w budynku szkoły było wiele atrakcji - występy dzieci, loteria, salonik fryzjerski, malowanie twarzy, kawiarenka, konkursy. Cały dochód z imprezy przekazaliśmy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Udało nam się zebrać 1994 zł.
   Największą popularnością cieszył się salonik fryzjerski. Pani Iwona Raczkowska wyczarowała piękne karnawałowe fryzury. W saloniku kosmetycznym panie robiły makijaże na twarzach dzieci. W szkole pojawiło się wiele bajkowych postaci. W kawiarence mogliśmy zjeść domowe ciasteczka upieczone przez naszych nauczycieli i napić się dobrej herbaty i kawy. Dzieci z  lasy II i III przygotowały ciekawą bajkę pt. "Będzie Boże Narodzenie". Podczas loterii można było wylosować atrakcyjne fanty. W trakcie zabawy odbywały się konkursy z nagrodami.
   Gorące podziękowania kierujemy do  wszystkich rodziców, którzy w tym dniu szczodrze wsparli naszą akcję. Szczególnie chcielibyśmy podziękować rodzicom, którzy czynnie włączyli się w organizację tej wspaniałej imprezy: p. I. Raczkowskiej, p. J. Szerewicz, p. R. Szerewicz, p. A. Żurawskiej i p. A. Pakieła.
 

DZIĘKUJEMY
 
Bajka "Będzie Boże Narodzenie" w wykonaniu uczniów klasy II i III
 
 
 
 
 
Brawurowy taniec hip - hop w wykonaniu Oskara Koperskiego
 
Salonik fryzjerski
Kolejka bardzo długa, ale warto było czekać, fryzury są piękne!!!
 
Kącik plastyczny
 
Loteria
 
 
Kawiarenka
 
 
"Odlotowe makijaże"
 
 
Konkursy
 
 
 
 
 
 
 
   
22 GRUDNIA - JASEŁKA

   Jak co roku mogliśmy obejrzeć Jasełka w wykonaniu naszych uczniów pod czujnym okiem p. M. Antczak i p. P. Bogiel. Zgodnie z tradycją nie zabrakło złego króla Heroda, pasterzy, trzech Mędrców i aniołów zwiastujących przyjście Mesjasza. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Życzenia błogosławieństwa, radości, miłości i pokoju płynące od Nowonarodzonego, napełniły nas nadzieją nie tylko na czas Świąt Bożego Narodzenia, lecz również na wszystkie kolejne dni roku. Jeszcze długo w murach szkoły rozbrzmiewały słowa:
                     "Cicha noc, święta noc,
                      Pokój niesie ludziom wszem.
                      A u żłobka Matka Święta
                      Czuwa sama uśmiechnięta,
                      Nad Dzieciątka snem,
                      Nad Dzieciątka snem"

 
 
 
 
 
 
21 GRUDNIA - WITAJ MIKOŁAJU

   Dzieci z koła teatralnego "Skrzat" po raz kolejny zachwyciły widzów występem. Uczniowie swoje role zagrali jak prawdziwi aktorzy. Gratulujemy i już nie możemy doczekać się kolejnego występu.

 
 
 
 
 
 
 
 
7 GRUDNIA - MIKOŁAJKI

Tego dnia zawitał do naszej szkoły od dawna oczekiwany Święty Mikołaj. Dzieci obdarował słodkimi prezentami oraz pięknymi życzeniami pachnącymi świerkiem i puszystym śniegiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
26 LISTOPADA - ANRZEJKI
 

   Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykła. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się 26 listopada w naszej szkole.

   Czuć było zapach wosku, widać było drżące płomyki świec i dziwne cienie na ścianach … Wielu uczniów obawiało się, że wróżby mogą być niezbyt pomyślne. Okazało się jednak, że prawie wszystkie dziewczęta wyjdą kiedyś za mąż a chłopcy znajdą swoje żony. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się również, że wśród nas będzie dużo lekarzy, nauczycieli, aktorów,  a nawet polityków. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara.
Popatrzcie sami!
 

   
   
   
Po wróżbach mogliśmy bawić się na dyskotece.
   
   
   
 
 
 
 
13 LISTOPADA  - UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
 

   11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność. Tego dnia podpisano z Niemcami porozumienie o zawieszeniu broni. Skończyła się I wojna światowa. W tym roku obchodzimy 91 rocznicę tego wydarzenia. Pod czujnym okiem p. B. Paradowskiej uczniowie przypomnieli nam historię naszego narodu. Nie zabrakło też patriotycznych pieśni w wykonaniu chóru pod kierunkiem p. P. Bogiel.
 

 
 
   
   
   
   
   
   
   
   
14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
   

   W tym roku Dzień Edukacji Narodowej był w naszej szkole szczególnie uroczyście obchodzony. W związku z 50 rocznicą inauguracji roku szkolnego świętowali z nami absolwenci rocznika 1959/1960 oraz zaproszeni goście.

 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8 PAŹDZIERNIKA - ŚLUBOWANIE KLASY I
 

    8 października 2008 r. był dniem wyjątkowym dla uczniów klasy pierwszej. Biorąc na świadków dyrekcję szkoły, nauczycieli i  rodziców  złożyli ślubowanie i tym samym zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie. Ten szczególny dzień dostarczył uczniom i ich rodzicom niezapomnianych wrażeń. Przybyli goście ze wzruszeniem obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez ich pociechy i wychowawczynię p. Dorotę Tumalską.

Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów!!!
 

 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
30 WRZEŚNIA - DZIEŃ CHŁOPAKA
 

   Tradycyjnie 30 września nie zapomniałyśmy o naszych chłopcach w dniu ich święta.  We wszystkich klasach dziewczęta przygotowały prezenty i słodkie niespodzianki. Po części oficjalnej wspólnie bawiliśmy się na dyskotece.

 

Z okazji Dnia Chłopaka składamy wszystkim chłopcom i mężczyznom najserdeczniejsze życzenia:
abyście byli pomocni jak komputer,
szybcy jak japoński skuter,
sympatyczni jak maskotka
i słodziutcy jak szarlotka!

 
 
 
 
25 WRZEŚNIA - RAJD PIESZY MISZEWO - BIAŁOBRZEGI
 

   W piękne słoneczne popołudnie o godz. 1400 wyruszyliśmy 60 osobową grupą uczniów kl. II-VI na pieszą wędrówkę. Trasa wiodła malowniczym szlakiem wśród pól i lasów. Po drodze mogliśmy podziwiać otaczającą nas przyrodę, przy okazji powtórzyliśmy wiadomości z przyrody m.in. budowę warstwową lasu. Docelowym punktem była pizzeria „Stefanella” w Białobrzegach.
Posileni pizzą i pełni wrażeń wróciliśmy ok. 1900 do domów. Wspólnie spędzone chwile zintegrowały koleżanki i kolegów w różnym wieku, czego dowodem były wspólne śpiewy i zabawy.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
18 WRZEŚNIA - SPRZĄTANIE ŚWIATA
   

   „Wszystkich bardzo zapraszamy, w piątek razem świat sprzątamy! Czy dorośli, czy też dzieci. Pozbieramy wszystkie śmieci.”

   W dniu 18 września 2009 r. wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Miała ona na celu: poprawę stanu środowiska naturalnego, zwrócenie uwagi na koniczność właściwego składowania, przetwarzania i ograniczania odpadów.
Wszyscy tzn. uczniowie kl. 0-VI oraz wychowawcy wyruszyliśmy znanymi nam ścieżkami, aby posprzątać teren ze  śmieci i odpadów. Porządkowaliśmy drogi osiedlowe, obszary rekreacyjne, ścieżki leśne i teren wokół szkoły.
Akcję możemy uznać za bardzo udaną, zmęczyliśmy się trochę, ale było warto - worki ze śmieciami ważyły dużo!

 
 
 
 
 
 
 
 
15 WRZEŚNIA - ŚRODOWISKOWY PIKNIK INTEGRACYJNY
 

   15 września uczestniczyliśmy w pikniku osób niepełnosprawnych i ich otoczenia oraz osób usamodzielniających się, który odbył się na terenie Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie.
Bardzo podobały nam się pokazy Studia Tańca i Ruchu „Falcon” oraz występ teatru pantomimy „Laboratorium snów”. Nasi uczniowie wzięli udział w licznych konkursach i zabawach. Uczyli się tańczyć pod okiem fachowców z grupy „Falcon”. Nie zabrakło też wspaniałego jedzeni - była pyszna grochówka, smalec ze skwareczkami i wata cukrowa.

Dziękujemy za zaproszenie! Bawiliśmy się świetnie!

 
 
 
 
 
 
1 WRZEŚNIA - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010
   

   1 września 2009 r. to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. Stanowisko dyrektora szkoły obejmuje pani Jadwiga Terebińska,  rozpoczynamy także obchody 50 rocznicy istnienia szkoły w Nowym Miszewie. W związku z tym początek roku szkolnego przeżywali z nami przedstawicieli różnych środowisk zawodowych:
- Wójt Gminy Bodzanów – p. Jarosław Dorobek
- Dyrektor DPS „Nad Jarem” – p. Barbara Stańska
- Zastępca dyrektora ds. Opiekuńczo-Terapeutycznych – p. Anna Ziółkowska
- Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem lepiej” – p. Jarosław Malarski
- Dyrektor Gimnazjum w Nowym Miszewie – p. Marzena Wróbel-Pietrzak
- Proboszcz parafii – ks. Stanisław Dziekan
- Pielęgniarka szkolna – Maryla Chojnacka oraz emerytowani nauczyciele – dyrektor p. G. Więckowska,  p. Z. Bartosiak,
p. Z. Borowska, p. J. Podlaska.

   Zaproszeni goście wspominali swoje dzieciństwo i pracę włożoną w funkcjonowanie naszej placówki, z przyjemnością i łezką w oku oglądali wystawę zdjęć pt. „50 lat minęło. Nadeszła chwila wspomnień” i z uwagą słuchali fragmentów kroniki, które przybliżyły początki szkoły w Niesłuchowie i Miszewie.
   Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2009/2010 zakończyła się spotkaniem wychowawców z uczniami w klasach i słodkim poczęstunkiem gości z dyrektorem Szkoły i Radą Pedagogiczną.