UROCZYSTOŚCI  SZKOLNE


 
ROK SZKOLNY 2007/2008
 
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody książkowe, wychowawcy wręczyli świadectwa, odbyła się też część artystyczna przygotowana przez uczniów klas szóstych.

   
   
   
 
 
18 CZERWCA - BAL SZÓSTOKLASISTÓW


Uczniowie klas szóstych bawili się na swoim pierwszym "balu" w rytmie muzyki dyskotekowej. Po wyczerpujących tańcach, szóstoklasiści mogli chwilę odpocząć i zjeść smakołyki przygotowane przez rodziców.

 
 
 
 
 
 
 
3 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA
 

Dzień Dziecka jak każdego roku spędziliśmy w Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Miszewie Murowanym. Organizatorzy przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji z licznymi nagrodami.

Uroczyste rozpoczęcie Dnia Dziecka
Mogliśmy malować, rzeźbić, lepić - super zabawa, chętnych nie brakowało.
   
Oglądaliśmy też prace mieszkańców DPS.
 
Najbardziej podobały nam się konkursy, zabawy i gry.
Wygraliśmy piękny obraz!!!
 
Bardzo dziękujemy za wspaniałą imprezę.
 
8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

W piątek 07.03.08 r. teatrzyk "Skrzat" przygotował inscenizację dla wszystkich małych i tych trochę większych kobiet. Było bardzo wesoło i dowcipnie, najbardziej wszystkim paniom spodobał się pokaz mody, na którym modelki zaprezentowały kreacje na lato 2008r. Także chłopcy tego dnia nie zapomnieli o swoich koleżankach. W każdej klasie były prezenty dla dziewczyn i oczywiście słodki poczęstunek.

   
 
   
   
   
17 STYCZNIA - CHOINKA

17 stycznia w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Uczniowie z klas młodszych mieli przyjemność obejrzeć inscenizację baśni pt. "Królowa Śniegu", którą przygotowali i przedstawili aktorzy ze szkolnego teatrzyku "Skrzat". Inscenizacja składała się z czterech części. Dekoracja, rekwizyty i kostiumy zostały wykonane w większości przez uczniów według własnego pomysłu. Występ aktorów wspomagał chór. Piękne piosenki w jego wykonaniu nadały odpowiedni klimat baśni. Wszyscy świetnie się bawili. Miejmy nadzieję, że ta baśń o wspaniałej przyjaźni na długo zagości w pamięci widzów.

 
 
 
Po przeżyciach artystycznych, przyszedł czas na szampańską zabawę!
 
"Wodzirejami" podczas tej dyskoteki okazali się uczniowie z klasy VIb
Brawo, dziewczyny pokazały, jak wspaniale można  się bawić,
nawet bez partnerów.
 
20 GRUDNIA - JASEŁKA

Przedstawienia jasełkowe są nieodłącznym elementem tradycji naszej szkoły. Przed świętami Bożego Narodzenia, w uroczystej atmosferze spotykają się uczniowie i nauczyciele, by złożyć sobie życzenia, obejrzeć przedstawienie i wspólnie kolędować. Tegoroczne jasełka przygotowała klasa Va oczywiście przy wsparciu szkolnego chóru i nauczycieli - p. M. Antczak i p. P. Bogiel.

 
 
 
 
6 GRUDNIA - MIKOŁAJKI

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. W każdej klasie odbyło się uroczyste wręczanie prezentów. Nie zabrakło też ciast, ciasteczek i cukierków, przygotowanych przez rodziców.

 
 
 
   
 
29 LISTOPADA - ANDRZEJKI

Człowiek często myśli o tym, co go jeszcze w życiu spotka. Planuje, marzy, fantazjuje...
Każdy z nas, mógł dowiedzieć się, co spotka go w przyszłości. Tego magicznego dnia pojawiły się wróżki, cyganki, a nawet czarownice, które wróżyły używając czarodziejskich eksponatów...

 
 
Oprócz przepowiedni i wróżb była wspaniała zabawa na dyskotece.
 
 
 
O oprawę muzyczną dbali chłopcy z klasy VIa i VIb.
 
Humory dopisywały nawet po dyskotece!
 
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczystą akademię z okazji 89 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowali uczniowie klas V i VI pod kierunkiem pani Jolanty Łagodzińskiej.

 
 
 
 DZIEŃ NAUCZYCIELA

    W dniu 12.10.2007r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Część artystyczną przygotowało koło teatralne "Skrzat". Mali aktorzy wystąpili przed pracownikami szkoły i społecznością uczniowską z montażem słowno - muzycznym pt. "Za trud, za serce - dziękujemy". W trakcie każdy pracownik szkoły otrzymał "jabłkowy order z serduszkiem" jako wyraz wdzięczności za wykonywaną pracę. Ładna oprawa muzyczna i dekoracja przygotowana przez Szkolny Samorząd Uczniowski sprawiły, że akademia wywarła miłe wrażenie na zebranych gościach. Natomiast humorystyczne akcenty występu wprawiły wszystkich w doskonały humor. Akademia zakończyła się złożeniem życzeń i wręczeniem kwiatów przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców na ręce pani Dyrektor.

 
Uczniowie wręczyli zaproszonym gościom "jabłkowe ordery z serduszkiem"
 
Następnie przedstawili swoje marzenia  - "kim będę jak dorosnę"
 
 
Najwięcej emocji, zwłaszcza u pań, wzbudziły najnowsze trendy mody dla nauczycieli na rok szkolny 2007/2008
 
 
Na koniec akademii przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły.
 
 DZIEŃ CHŁOPAKA
Dzień Chłopaka w naszej szkole, to dzień, pełen wrażeń, zresztą zobaczcie sami!
Najpierw były wspaniałe prezenty....
potem słodki poczęstunek...
zimne napoje...
 
wspaniała zabawa na dyskotece...
i w końcu chwila wytchnienia w gronie przyjaciół.
 
 
 ŚLUBOWANIE  UCZNIÓW  KLASY  I

Październikowa uroczystość związana z nadaniem praw ucznia
24 pierwszoklasistom, przebiegająca w atmosferze podniosłej (strój galowy
i granatowe birety), a zarazem radosnej (program słowno-wokalny), w obecności dyrektor szkoły, wychowawczyni, nauczycieli oraz rodzin uczniów i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego stała się faktem.
    W życiu pierwszoklasistów była to pierwsza tak ważna uroczystość. Zaproszeni goście mogli obejrzeć artystyczne dokonania dzieci, które tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze, w roli konferansjerów sprawdzili się uczniowie kl. VI. W programie imprezy znalazło się słowo pani dyrektor, kodeks wzorowego ucznia, dokonanie aktu pasowania dużym ołówkiem. Każde z dzieci potwierdziło swoją przynależność do braci uczniowskiej wykonując atramentowy odcisk własnego palca. Miłym akcentem upamiętniającym to szkolne wydarzenie były kolorowe dyplomy, długopisy i upominki od uczniów klasy III.
     Na zakończenie uczniowie wspólnie z gośćmi spędzili czas przy herbatce
i ciastku.

Uczniowie kl. I składają przysięgę, że będą wzorowymi uczniami, swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość nauczycielom i rodzicom.
 
Dyrektor szkoły dokonuje aktu pasowania na ucznia
Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów.
 
Uczniowie potwierdzają przynależność do braci uczniowskiej pozostawiając ślad własnego palca na dyplomie.
 
 
Na koniec pierwszaki usłyszały kilka dobrych rad od starszych kolegów.