NIEZWYKLI GOŚCIE


 
ROK SZKOLNY 2019/2020
 

 
ROK SZKOLNY 2017/2018
 

 
ROK SZKOLNY 2016/2017
 

 
ROK SZKOLNY 2015/2016
 

 
"W KRAINIE BAJTÓW"


Dnia 21 maja 2015 r. gościliśmy w naszej szkole grupę teatralną Inspiracja z Krakowa, z przedstawieniem profilaktyczno - edukacyjnym pt. "W krainie bajtów".

„W krainie bajtów” to satyryczna opowieść o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od telewizji, Internetu i gier komputerowych.

 

Podczas spektaklu dzieci wspaniale się bawiły, ale przede wszystkim uczyły się jak bezpiecznie i mądrze posługiwać się Internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać. Uczniowie dowiedzieli się,  że „surfując” w sieci można być narażonym na wiele niebezpieczeństw. Teraz wiedzą, że nie należy:

- odpowiadać na nieznane maile,

- podawać swoich danych osobowych,

- siedzieć więcej niż 30 minut przy komputerze dziennie,

- zaniedbywać przyjaciół i swoich obowiązków.

 

Myślę, że po obejrzeniu tego przedstawienia, wielu z nas zastanowi się, co jest ważniejsze, przejście kolejnego poziomu w grze, czy też spotkanie z przyjacielem lub przeczytanie dobrej książki. Wybór jak zawsze należy do nas!

 
   
   
   
   

 
"REKONSTRUKTO"


Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" zaprezentowała występ pt. "Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka". Poznaliśmy obyczaje epoki szlacheckiej, zobaczyliśmy tradycyjny strój i uzbrojenie sarmaty. Na własnej skórze odczuliśmy "małe tortury" na krześle inkwizyjcyjnym i w dybach. Obejrzeliśmy lekcję szermierki i kolekcję monet.
 

   
   
   
   
   
   


CYRK "SZOK"
 
Po raz kolejny w murach naszej szkoły gościliśmy cyrk "Szok", mogliśmy zobaczyć tresurę zwierząt, magiczne sztuczki i akrobatyczne cuda.
   
   
   
   
   
   
   

GRUPA ARTYSTYCZNA "REKONSTRUKTO"
 

Gościliśmy  w naszej szkole artystyczną grupę „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt. „Życie i kultura  w średniowieczu”. Mieliśmy okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Obejrzeliśmy  dużą kolekcję  broni i rekwizytów, pojedynki, stroje rycerstwa polskiego i krzyżackiego. Dowiedzieliśmy się jak kiedyś wymierzano kary. Nawet kilku śmiałków spróbowało na własnej skórze, co to znaczy być zakutym w dyby, i jak ciężki jest miecz Rycerza.
 

   
   
   
   
   
   

WYSTĘP ŁÓDZKIEGO DUETU AKORDEONOWEGO

      Po raz pierwszy mieliśmy okazję wysłuchać występu duetu akordeonowego, usłyszeliśmy między innymi utwory Mozarta, Rossiniego, Chaczaturiana. Poza tym poznaliśmy budowę akordeonu, odgadywaliśmy zagadki muzyczne, a najodważniejsi z nas próbowali zagrać kilka nut.

 

p. Zbigniew Sobieraj, p. Kazimierz Barasiński
 
 
 
 

     Cyrk "Szok" zaprezentował wspaniałe przedstawienie, mogliśmy zobaczyć żonglerkę, akrobacje, tresurę zwierząt, poznać tajniki magii i iluzji. Największą jednak atrakcją, były dla nas wspólne występy z naszymi gośćmi.
Na własnej skórze mogliśmy się przekonać, że wcale, nie jest tak łatwo zostać "cyrkowcem"!!!

 
Na początku mogliśmy podziwiać zwierzęta.
 
Nasi uczniowie bardzo szybko zaprzyjaźnili się z wężami.
 
Trochę trudniejsza okazała się jazda na rowerze.
Klaun był nie tylko śmieszny i dowcipny, ale także bardzo odważny.
   
   
Na koniec piękna akrobacja w wykonaniu widzów.
 

 

  Wielkim przeżyciem dla uczniów było spotkanie z panią Grażyną Zielińską, aktorką teatralna i filmową. Dzieci miały szansę sprawdzić własne predyspozycje aktorskie, biorąc udział w krótkich etiudach. Przełamywali tremę i zahamowania. Aktorka udzielała fachowych rad i wskazówek dotyczących gry na scenie i planie.


 

  Ciekawą lekcję przyrody poprowadził pan leśniczy Jerzy Downarowicz. Opowiadał o zwierzętach i roślinach występujących w naszym lesie. Zachęcał do wizyt w szpitalu dla zwierząt. Dzieci zainteresowało opowiadanie o pacjentach leśnego szpitala. W najbliższym czasie na pewno wybierzemy się na spacer do leśniczówki.


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

        W naszej szkole corocznie odbywa się egzamin na kartę rowerową, w którym biorą udział uczniowie klasy czwartej. Egzamin składa się z dwóch części. Najpierw uczniowie rozwiązują testy z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, a następnie pod czujnym okiem pana policjanta pokonują na rowerze tor przeszkód.
 

Nasi uczniowie podczas egzaminu na kartę rowerową
 

 

   
   
 

Wszystkim uczniom, którzy chcą zdobyć kartę rowerową  bądź pogłębić swoje wiadomości, polecamy następujące strony internetowe:
 

TESTY NA KARTĘ ROWEROWĄ
        http://www.karta-rowerowa.prv.pl/
        http://radzilow.szkoly.edu.pl/index1.php?option=1&&sub=
 

    WYCHOWANIE KOMUNIKACYJNE
        http://www.wychowaniekomunikacyjne.pl/index.php?testy
           http://dlugomilowice.republika.pl/Piotr/karta_rowerowa.htm
           http://dlugomilowice.republika.pl/Piotr/karta_rowerowa.htm
        http://dlugomilowice.republika.pl/Piotr/karta_rowerowa.htm

 

    INTERNETOWE STRONY ROWEROWE
       
http://dlugomilowice.republika.pl/Piotr/linki/linki.htm
 

    "ROWERZYSTA TO TEŻ KIERUJĄCY"
        http://www.siec.sulechow.net/~rafal/arek/index2.htm

 

    "ZDOBYWAMY KARTĘ ROWEROWĄ"
        http://szkola.wi.ps.pl/2002/karta_rowerowa/
          http://www.harfa-harryson.com.pl/main_prawo.htm

          http://www.harfa-harryson.com.pl/main_prawo.htmhttp://www.harfa-        harryson.com.pl/main_prawo.htm