BIBLIOTEKA


 

 

BIBLIOTEKARKA
p. Jolanta Zielonka
 

  Biblioteka szkolna gromadzi i wypożycza książki z literatury pięknej i popularnonaukowej (łącznie 6318 woluminów), czasopisma dla dzieci i młodzieży oraz liczne materiały audiowizualne.
     Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku. Czytelnikami są uczniowie klas I-VI, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Wszyscy mogą liczyć na fachową poradę i pomoc. Nasi nauczyciele realizują ścieżkę międzyprzedmiotową „Edukacja czytelnicza i medialna”, organizują liczne konkursy i wystawki. W ten sposób aktywizują uczniów i zachęcają ich do czytania książek. W ostatnich latach nasza biblioteka wzbogaciła się o szereg nowości.
      W pracę biblioteki włączeni są członkowie Bibliotecznego Klubu Moli, którymi są chętni uczniowie z klas I - VI. W ramach działalności klubu przeprowadzono między innymi: konkurs "Mój wiersz o wiośnie", majowe Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy - pisanie krótkich opowiadań do wybranej historyjki obrazkowej, konkurs frazeologiczny dla uczniów klas VIa i VIb - "Kręcić nosem".
     Co miesiąc wyróżniano najlepszych czytelników i wręczano im dyplomy "Czytelnik miesiąca".
        

Zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzenia naszej biblioteki w celu   wypożyczenia wybranej książki i przeczytania pasjonujących przygód ulubionego bohatera.
 

 

   

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I NA CZYTELNIKÓW
BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 2007/2008

Pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki w naszej szkole wpisało się na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie opanują już lepiej technikę czytania. Specjalnie na tę okazję przygotowujemy zaproszenia, dekoracje, stroje, rekwizyty. W obecności p. dyrektor, nauczyciela - bibliotekarza, wychowawcy i aktywu bibliotecznego uczniowie słuchają montażu słowno-muzycznego, poznają prawa i obowiązki czytelnika, utrwalają zasady postępowania z książką, przybliżają zasady korzystania z biblioteki. Miłą niespodzianką jest dyplom i otrzymana w prezencie zakładka do nowo wypożyczonej książki. Pierwsze spotkanie z biblioteką dla ucz. kl. I jest wyjątkowe i na długo pozostaje w pamięci.

 

 

 

 A to już wspomnienia!!! 2006/2007

 

 

    2005/2006